wersja testowa serwisu

Komentarz łęczyckiej policji w sprawie śmierci 30-letniego mieszkańca Piątku. Komendant zawiesił funkcjonariuszy

Komentarz łęczyckiej policji w sprawie śmierci 30-letniego mieszkańca Piątku. Komendant zawiesił funkcjonariuszy

Komenda Powiatowa Policji przekazała swoje ustalenia, dotyczące interwencji wobec 30-letniego mieszkańca Piątku, którego ciało zostało odnalezione w sobotę, 3 kwietnia. Przypomnijmy, decyzją Prokuratora, do sprawy zatrzymano dwoje funkcjonariuszy miejscowego komisariatu.

W piątek, 2 kwietnia około godziny 23.00 policja została wezwana na interwencję domową w gminie Piątek. Jak informują mundurowi, kobieta prosiła o pomoc w związku z awanturą wszczętą przez jej znajdującego się pod wpływem alkoholu 30-letniego syna.

- Przebieg tej konkretnej przeprowadzonej przez dwoje funkcjonariuszy z KP w Piątku jest w tej chwili szczegółowo wyjaśniany. Łęczycka policja, ustalając w początkowej fazie przyczyny zgonu 30-latka, którego ciało ujawniono następnego dnia kilka kilometrów od domu, powiadomiła prokuraturę o okolicznościach jakie ujawniła. Nikt wcześniej - w tym rodzina - nie składał żadnego zawiadomienia w sprawie działań funkcjonariuszy - wyjaśnia st. asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Rodzina, do której należała 30-letnia ofiara, była już wcześniej objęta procedurą niebieskiej karty. W ciągu ostatnich dwóch lat odnotowano tam kilkanaście interwencji.

Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy, w związku z toczącym się postępowaniem, wobec 33-letniego funkcjonariusza z 13-letnim stażem służby i 34-letniej policjantki z 9-letnim stażem służby, którzy pracowali w Posterunku Policji w Piątku, podjął decyzję o zawieszeniu ich w czynnościach służbowych.

- Wszczęte zostały także postępowania dyscyplinarne i administracyjne zmierzające do wydalenia ze służby. Wiele uzależnione będzie od zarzutów i dalszych wyników prowadzonego śledztwa. Współpracujemy z prokuraturą chcąc wyjaśnić wszelkie okoliczności - dodaje st. asp. Mariusz Kowalski.

Główne śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Jak przekazał Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, jeszcze dzisiaj zapadnie decyzja co do zarzutów wobec zatrzymanych policjantów.