KP Łódź liderem po pierwszym turnieju Ekstraklasy Beach Soccera

beach-soccer2

Za nami pierwszy turniej Ekstraklasy Beach Soccera. Zawody tradycyjnie odbyły się na Stadionie Letnim w Gdańsku.

Dziesięć drużyn rywalizowało w otwarciu beach soccerowego sezonu w Polsce. Na start fani tej odmiany piłki nożnej mogli emocjonować się meczami Ekstraklasy. Łącznie, przez trzy dni zmagań, kibice zgromadzeni na trybunach Stadionu Letniego obejrzeli 197 bramek. Liderem na tym etapie jest KP Łódź. Pozostałe drużyny z województwa łódzkiego plasują się kolejno na szóstym (FC10 Zgierz) i ósmym miejscu (Włókniarz Pabianice).

- Początek sezonu w polskim beach soccerze z pewnością nie zawiódł. Na Energa Stadionie Letnim widzieliśmy przepiękne bramki, wyrównane mecze, ale te jednostronne, głównie za sprawą meczów osłabionego na ten turniej Zdrowia Garwolin, też się zdarzały. Nie ma zespołu bez punktów, nie będzie też zespołu z kompletem punktów, a tabela na ten moment jest bardzo ściśnięta, co pokazuje, że z roku na rok poziom beach soccera w Polsce się wyrównuje. Gdybym pierwszy turniej miał opisać jednym słowem, byłoby to "fantastyczny" - powiedział naszej redakcji Maciej Zgraja, fascynat beach soccera w wydaniu polskim, jak i światowym.

Pierwszy turniej na pozycji lidera zakończyli zawodnicy KP Łódź. Łodzianie co prawda dość niespodziewanie ulegli w pierwszej kolejce beniaminkowi z Michałowa, jednak w kolejnych czterech spotkaniach zainkasowali już komplet punktów i mogą się pochwalić zarówno najlepszą ofensywą, jak i defensywą w tych zawodach.

- KP Łódź przyzwyczaiło już nas do bycia liderem Ekstraklasy, w końcu wygrali ją od jej początków w 2012 roku cztery razy, z czego ostatnie dwa w ostatnich dwóch sezonach. Niespodziewana porażka z MOSiR-em nie wpłynęła na morale drużyny w negatywny sposób, bo już od następnego spotkania KP Łódź prezentowało poziom klasy światowej, jak na Wicemistrzów Świata z 2019 roku przystało. Nie bez powodu wymienia się ich w gronie faworytów, łodzian zawsze się przyjemnie ogląda i pewnie to nie zmieni się na drugim turnieju - dodał Maciej Zgraja.

Przed zawodami Zgraja przysłowiowego "czarnego konia" widział w ekipie SAP - LZS Dragon Bojano, jednak ku zaskoczeniu chyba wszystkich kibiców beach soccera, jeszcze lepiej zaprezentował się beniaminek - MOSiR Michałowo.

- Wygrana z Mistrzem i Wicemistrzem Polski to jest coś, co rzadko udaje się starym wyjadaczom, a co dopiero debiutantom w Ekstraklasie. Trener Kolesnikov idealnie połączył "Bankiet" w polsko-ukraińską siłę z białoruskim dodatkiem. MOSiR zaskoczył wszystkich, pewnie nawet sam siebie (śmiech), niestety ostatniego dnia turnieju doznał dwóch porażek, przez co na fotelu lidera mogło rozgościć się KP Łódź. Jeśli zespół z Podlasia utrzyma formę, będzie mieszał również podczas drugiego turnieju. Dodam, że wraz z KP mają najlepszą defensywę w lidze. Zdecydowanie jest to niespodzianka - zauważa "Heksakos"

Teraz przed drużynami kilka tygodni przerwy od meczów "o stawkę". Drugi turniej Ekstraklasy Beach Soccera zaplanowany został bowiem na dni 15-16 lipca.

- Na drugi turniej przewiduję przebudzenie Hemako, chłopakom w miniony weekend poszło dość słabo, a przypominam, że są to brązowi medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Polski. Jeśli chodzi o KP, to myślę, że utrzyma się na szczycie, choć pozostałe cztery zespoły, z którymi zagra z pewnością będą robiły wszystko, by pokrzyżować im plany. Na chwilę obecną ciężko przewidzieć, kto spadnie do 1. Ligi, choć po weekendzie na dobrej drodze do tego jest Zdrowie. Pytanie, w jakim składzie przyjedzie na drugi turniej. Między drugim, a siódmym miejscem są tylko dwa punty różnicy, więc możemy się spodziewać fantastycznych spotkań w walce o miejsce dające dwa punkty na start Mistrzostw Polski - zakończył Maciej Zgraja.

Komplet wyników:

Piątek, 26 maja
UKS Milenium Gliwice - SAP & LZS Dragon Bojano 4:2
Boca Gdańsk - Zdrowie Garwolin 5:2
Hemako Sztutowo - Futsal & Beach Soccer Kolbudy 6:7 (po dogrywce)
KP Łódź - MOSiR Michałowo 1:4
FC10 Zgierz - MUKS Włókniarz Pabianice 6:3

Sobota, 27 maja
Boca Gdańsk - UKS Milenium Gliwice 2:3
Hemako Sztutowo - SAP & LZS Dragon Bojano 2:5
KP Łódź - Zdrowie Garwolin 12:2
MUKS Włókniarz Pabianice - Futsal & Beach Soccer Kolbudy 1:5
FC10 Zgierz - MOSiR Michałowo 1:2
Hemako Sztutowo - Boca Gdańsk 2:4
KP Łódź - UKS Milenium Gliwice 4:2
MUKS Włókniarz Pabianice - SAP & LZS Dragon Bojano 6:5
MOSiR Michałowo - Zdrowie Garwolin 7:1
FC10 Zgierz - Futsal & Beach Soccer Kolbudy 3:3 (karne 5:3)

Niedziela, 28 maja
KP Łódź - Hemako Sztutowo 11:1
MUKS Włókniarz Pabianice - Boca Gdańsk 4:5
MOSiR Michałowo - UKS Milenium Gliwice 5:5 (karne 5:6)
Futsal & Beach Soccer Kolbudy - SAP & LZS Dragon Bojano 4:5
FC10 Zgierz - Zdrowie Garwolin 10:2
MUKS Włókniarz Pabianice - KP Łódź 1:8
MOSiR Michałowo - Hemako Sztutowo 2:3
Futsal & Beach Soccer Kolbudy - Boca Gdańsk 4:2
Zdrowie Garwolin - UKS Milenium Gliwice 3:2
FC10 Zgierz - SAP & LZS Dragon Bojano 1:6