wersja testowa serwisu

Kradł alkohol, narzędzia i markowe perfumy. "Wpadł" dzięki dobrej pamięci ochroniarza

policja

32-letni mieszkaniec Sieradza odpowie za kradzieże alkoholu, markowych perfum i narzędzi w sklepach na terenie miasta. Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na prawie 3200 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

16 lipca 2021 roku po godzinie 20.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z marketów na terenie miasta został ujęty mężczyzna mający związek z wcześniejszymi kradzieżami alkoholu. Kiedy mężczyzna wszedł do sklepu, ochroniarz natychmiast zainterweniował i powiadomił policję. Na miejscu szybko pojawili się mundurowi, którzy przejęli dalsze czynności.

Policjanci ustalili, że sprawcą był 32-letni mieszkaniec Sieradza znany ze swej kryminalnej przeszłości. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. W sprawę włączyli się sieradzcy kryminalni. Policjanci ustalili, że 32-latek w czerwcu i lipcu dokonał jeszcze kilku kradzieży w sklepach na terenie Sieradza.

- Jego łupem padły narzędzia w sklepie budowlanym, markowe perfumy w drogerii oraz alkohol w dwóch innych marketach. Za każdym razem sprawca wykorzystując nieuwagę personelu podchodził do regałów, skąd brał towar i chował go pod bluzę. Następnie przekraczał linię kas, nie płacąc. Łączna wartość skradzionego przez niego mienia wyniosła ponad 3200 złotych - informują policjanci.

32-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał 4 zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.