Najważniejsze wideo w ezg24

Krok od tragedii pod Brzezinami, chwycił za nóż i ugodził 35-latka. Napastnik z zarzutem usiłowania zabójstwa!

267-181414
fot. KPP w Brzezinach

Brzezińscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu, który podczas awantury ugodził nożem 35-latka. Napastnik został zatrzymany przez policjantów i trafił prosto do policyjnego aresztu. Na wniosek śledczych i brzezińskiej prokuratury sąd aresztował go na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, dokładnie 5 listopada 2023 roku do dyżurnego brzezińskiej komendy policji wpłynęło zawiadomienie, że w jednej z miejscowości powiatu został zaatakowany i zraniony mężczyzna. W rejon zgłoszenia natychmiast pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Na miejscu zastali zakrwawionego 35-latka i jednego ze świadków całej sytuacji. Policjanci natychmiast udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i przekazali go pod opiekę zespołu medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala.

Funkcjonariusze rozpoczęli czynności operacyjne i procesowe. Dzięki intensywnym działaniom już po niespełna dwóch godzinach od zdarzenia mundurowi zatrzymali sprawcę, którym okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu brzezińskiego.

- Jeszcze przez wiele godzin na miejscu zdarzenia policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wykonywali czynności procesowe, między innymi zabezpieczali ślady oraz ustalali i przesłuchiwali świadków. W efekcie podjętych działań kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli także nóż, którym sprawca zranił pokrzywdzonego - mówi st. asp. Mariusz Chmiel z KPP w Brzezinach. - Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i brzezińskiej prokuratury sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.