Najważniejsze wideo w ezg24

Krzysztof Varga kolejnym bohaterem cyklu "Co za gość"

pexels-photo-734983

UM Zgierz zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Co za gość". W związku z czerwcową premierą książki "Ostrygi i kamienie" przyjedzie do Zgierza pisarz i felietonista Krzysztof Varga.

Autor powieści "Trociny", "Chłopaki nie płaczą" czy "Sonnenberg", trzykrotny finalista Nagrody Literackiej Nike (za "Tequilę", "Nagrobek z lastryko" oraz "Gulasz z turula" - ostatnia z książek otrzymała Nagrodę Nike Czytelników). Felietonista tygodnika "Newsweek", współtwórca tekstów grupy rockowej Dr. Misio.

Najnowsza książka "Ostrygi i kamienie" to reportaż opisujący podróż po północnej Francji - Normandii, Bretanii i Pikardii.

Spotkanie z Krzysztofem Vargą odbędzie się w czwartek 27 czerwca o godz. 18:00 w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy (sala Hostelu Folkier, ul. ks. Sz. Rembowskiego 1).

Wstęp wolny.

W najnowszym wydaniu miesięcznika "Zgierz. Moja przestrzeń" Nr 6/2024, można znaleźć wywiad z pisarzem, zachęcamy do lektury.

Spotkania "Co za gość" organizuje od 2019 roku Wydział Promocji i Kultury UMZ. Zgierzanie mieli możliwość rozmowy z m.in. Marią Peszek, Witem Szostakiem, Agnieszką Kołodziejską, Józefem Młynarczykiem czy Anną Dymną.

źródło: UM Zgierz