Lekkoatleci z Kopernika wśród najlepszych w Polsce

120139633-1810016782481873-5679778051673646492-n

Z workiem pełnym medali wrócili uczniowie powiatowego Zespołu Licealno-Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim, z Krajowego Finału Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadpodstawowych, który odbył się w Kołobrzegu.

Młodzi sportowcy z popularnego „Kopernika", wśród których są także laureaci Nagrody Sportowej Powiatu Zgierskiego, zdobyli 11 medali, w tym: 4 złote, 3 srebrne oraz 4 brązowe. Złoto wywalczyli: Weronika Wodzińska w skoku w dal, Wiktoria Fronczyk oraz Tomek Ośkiewicz w pchnięciu kulą, zaś Dominik Adamczewski był najszybszy w biegu na 800 m. Srebrne medale zdobyli: Bartosz Kowalski w pchnięciu kulą, Mateusz Napieraj w biegu na 200 m oraz sztafeta męska 4x100 m, która wystąpiła w składzie: Napieraj/Krysztofiak/Wojtysiak/Graczyk. Na najniższym stopniu podium stanęli: Wiktoria Chmielewska w skoku w dal, Kinga Kaczmarek w pchnięciu kulą, Wiktoria Otto w rzucie dyskiem oraz Kacper Uliński w biegu na 400 m.

Tak wspaniałe osiągnięcia złożyły się również na bardzo dobry wynik w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Chłopcy zajęli III miejsce w generalce, zaś dziewczyny, uplasowały się tuż za podium.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu