wersja testowa serwisu

Łódzcy policjanci zabezpieczyli nielegalny alkohol oraz wyroby tytoniowe

216-12948_20210505-060758_1

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi w ramach prowadzonych czynności podjęli działania przeciwko przestępczości związanej z nielegalnym handlem wyrobami alkoholowymi i tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. W wyniku przeprowadzonych czynności zabezpieczono 1768 litrów nielegalnego alkoholu oraz 75 kilogramów tytoniu do palenia.

30 kwietnia 2021 roku funkcjonariusze z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi uzyskali informację, że na terenie łódzkiego Marianowa dojdzie do sprzedaży nielegalnego alkoholu oraz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Na miejscu zauważyli dwa pojazdy chrysler i fiat, które zaparkowały tyłem do siebie. Po chwili kierujący opuścili pojazdy i po otwarciu przedziałów bagażowych zaczęli przepakowywać pudła kartonowe między pojazdami. Policjanci przystąpili do działania i znaleźli 15 kartonów w których znajdowało się łącznie 300 butelek z alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn.

Następnie udali się na przeszukania do miejsc zamieszkania sprawców, gdzie u 47-letniego mieszkańca Łodzi w budynku przy ulicy Pabianickiej znaleźli 1468 litrów nielegalnego alkoholu oraz przedmioty służące do jego wytwarzania i przechowywania. Ponadto w pojeździe drugiego z mężczyzn – 49-latka znaleziono 75 kilogramów tytoniu do palenia. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru wynosi prawie 200 000 zł.

Mężczyźni odpowiedzą za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego, grozi im wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: KWP w Łodzi

Zobacz zdjęcia: