Majówka na drogach powiatu zgierskiego. Policja podała szczegółowe statystyki

252-193834
fot. KPP w Zgierzu

Długi weekend to czas intensywnej pracy zgierskich policjantów. Na drogach naszego regionu w dniach 30 kwietnia do 6 maja doszło do 3 wypadków, i 20 zdarzeń drogowych, zatrzymano pięć praw jazdy.

Podczas tegorocznego majowego weekendu, tak jak co roku, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci ruchu drogowego i prewencji. Na trasach pojawiło się więcej patroli. Obecne były także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz policyjne motocykle. Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli sprawdzali, czy kierujący stosują pasy bezpieczeństwa a pasażerowie przewożeni są zgodnie z przepisami.

- Od 30 kwietnia do 6 maja 2024 roku doszło do trzech wypadków drogowych, w których jedenaście osób zostało rannych. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło 2 maja około godziny 5.30, na 344 kilometrze autostrady A2 w kierunku Warszawy. Tam, 34-letni kierujący busem uderzył w tył jadącego przed nim zestawu pojazdów. W wyniku tego wypadku osiem osób wymagało pomocy medycznej - informuje podkom. Robert Borowski. - Funkcjonariusze podczas tych dni skontrolowali 223 kierujących wśród, których jeden kierujący nie posiadał uprawnień a dwójka nie stosowała się do zakazu kierowania pojazdami. Policjanci drogówki nałożyli 155 mandatów karnych, 58 kierujących usłyszało pouczenie a 24 niesfornych kierujących za swoje występki oczekuje na dalsze postępowanie. Pięciu kierujących straciło uprawnienia do kierowania pojazdami w czterech przypadkach była to nadmierna prędkość i w jednym przypadku kierowanie pod wpływem alkoholu.