wersja testowa serwisu

Mieszkańcy powiatu zgierskiego są zakręceni na pomaganie

176009959_4357739181006437_6864780550985887932_n
fot. Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Okazałe czerwone serce na plastikowe nakrętki zaczęło bić przy I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie. Od dziś mieszkańcy naszego powiatu mogą wrzucać tam nakrętki, a przy okazji pomóc potrzebującym.

Nakrętki będą przekazywane przez organizatorki akcji „Zakręceni na pomaganie" do podopiecznych fundacji „Avalon" oraz „Zdążyć z pomocą".

– Wychodząc naprzeciw tej akcji powiatowy samorząd zdecydował o zakupie metalowego pojemnika na nakrętki w kształcie serca – mówi Wojciech Brzeski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, który wraz z organizatorkami akcji: radną powiatową Joanną Mariankowską oraz Pauliną Walęcik, a także Anną Plaskotą dyrektor ozorkowskiego LO, rozpoczęli zapełnianie metalowego serca. – W ten sposób chcemy zachęcić mieszkańców do recyklingu w szczytnym celu.

Pojemnik może pomieścić kilkadziesiąt kilogramów nakrętek. W przypadku pozytywnego odbioru tej inicjatywy, powiat planuje rozszerzyć akcję o dodatkowe gminy.

Nowy pojemnik, zlokalizowany przy powiatowej szkole to kolejne miejsce, gdzie można wrzucać zalegające w naszych domach nakrętki.

- Już wcześniej wystawiłyśmy specjalne kosze z hasłem „Otwórz serce wrzuć nakrętkę", które znajdują się różnych częściach gminy i miasta Ozorkowa, a także w starostwie – dodaje Joanna Mariankowska.

Listę punktów znajdziecie poniżej:
"Sklep u Magdy", ul. Małachowskiego 2a w Ozorkowie
Sklep "Nowobut", ul. Starzyńskiego 22b w Ozorkowie
Stacja Paliw LOTOS, ul. Adamówek 1 w Ozorkowie
Salon kosmetyczny "Kleopatra", ul. Mielczarskiego 13 w Ozorkowie
Przedszkole Miejskie nr 4, ul. Lotnicza 3 w Ozorkowie
I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego, ul. Traugutta 1 w Ozorkowie
Szkoła Podstawowa w Modlnej
Starostwo Powiatowe w Zgierzu, ul. Sadowa 6a

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu