wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - EZG24

Ministerstwo Zdrowia potwierdza: kolejna ofiara koronawirusa w Polsce

1731EDD2-9FD0-418B-97D9-ABF92730EA06

W województwie łódzkim potwierdzono kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Jednocześnie z kraju napłynęły tragiczne informacje - nie żyje kolejna zakażona osoba.

- Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

Potwierdzone wyniki z województwa łódzkiego dotyczą: jednej dziewczynki, trzech kobiet w średnim wieku, trzech młodych kobiet, jednego młodego mężczyzny, dwóch mężczyzn w średnim wieku oraz czterech starszych mężczyzn. Są to osoby w wieku od 12 do 90 lat.

- Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące - dodaje MZ.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1481/17 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 182

• Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 45

• Liczba osób objętych kwarantanną: 5085

• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2670