Młoda kobieta chciała skoczyć z mostu. Pomoc przybyła w ostatniej chwili

Młoda kobieta chciała skoczyć z mostu. Pomoc przybyłą w ostatniej chwili

Zgierscy stróże prawa otrzymali pilne zgłoszenie, że zagrożone jest życie ludzkie. Dziewczyna znajdowała się w kryzysie emocjonalnym. Stojąc na wiadukcie chciała odebrać sobie życie.

W środę, 8 maja 2024 roku około godziny 18.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji przekazał patrolowi pilną interwencję. Liczyła się każda sekunda, chodziło o ludzkie życie. Z informacji wynikało, że młoda dziewczyna stoi na moście i chce skoczyć. 

- Patrol w składzie mł. asp. Adrian Szymański i post. Jagoda Polit pojechali we wskazane miejsce, gdzie zauważyli dziewczynę stojącą na moście za barierkami z zamiarem odebrania sobie życia. Bez chwili wahania podbiegli do niedoszłej ofiary i w ostatniej chwili pochwycili ją - mówi podkom. Robert Borowski. - Kobieta była zapłakana szarpała się i nie chciała aby udzielano jej pomocy. Funkcjonariusze udaremnili kobiecie zamiar skoku i bezpiecznie przetransportowali w bezpiecznie miejsce. Następnie zaopiekowali się kobietą i przekazali ratownikom medycznym. Wypełniając swoje obowiązki, policjanci pokazali w ten sposób ile znaczą słowa roty ślubowania, a także hasło przewodnie Polskiej Policji: „Pomagamy i chronimy".