Młodzi lekkoatleci z powiatu zgierskiego najlepsi w kraju

Zrzut-ekranu-2023-09-25-o-13.34.47

Na medal spisali się młodzi lekkoatleci z powiatu zgierskiego podczas rozegranych w miniony weekend Mistrzostw Polski U16. Z zawodów w Słubicach nasi sportowcy wracają z medalami oraz rekordami życiowymi.

Mistrzem Polski w skoku wzwyż został Dominik Zdrajkowski z MKS Aleksandrów Łódzki. Jego kolega klubowy Antoni Porada wywalczył brązowy medal w pchnięciu kulą, bijąc jednocześnie swój rekord życiowy. Również swój najlepszy rezultat w karierze osiągnął Jan Netzel, który z wynikiem 6,39 m zajął drugie miejsce w skoku w dal. Warto dodać, że zarówno Dominik jak i Janek są uczniami powiatowej szkoły SMS-LO w Aleksandrowie Łódzkim. W sumie zawodnicy MKS-u, tylko w tym sezonie, zdobyli 17 medali na zawodach rangi ogólnopolskiej.

Rekord życiowy i to już w pierwszej próbie zaliczyła z kolei głownianka Hanna Kobacka – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie. Zawodniczka UKS Błyskawica Domaniewice podczas konkursu skoku wzwyż pokonała tyczkę ustawioną na wysokości 170 cm, bijąc tym samym swoją „życiówkę" o 5 cm. Wynik ten okazał się najlepszy spośród wszystkich startujących zawodniczek i tym samym Hania została Mistrzynią Polski.

Za każdym sukcesem zawodnika stoją niezawodni trenerzy. W przypadku Dominika, Antka i Janka są to Paweł Zdrajkowski, Artur Belter, Leszek Lipiński oraz Robert Kowalski, zaś Hania sukcesy osiąga pod czujnym okiem Mieczysława Szymajdy.

Dodajmy również, że niedawno lekkoatleci z SMS-LO w Aleksandrowie Łódzkim wywalczyli złoty i brązowy medal podczas Lekkoatletycznego Finału Krajowego Szkół Ponadpodstawowych.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu