MOSiR Zgierz nie zgadza się na towarzyski mecz Fabrykantów Łódzkie

1

Zaplanowany na najbliższy piątek mecz w ramach zajęć treningowych pomiędzy Fabrykantami Łódzkie a Sokołami Toruń, o którym pisaliśmy TUTAJ nie odbędzie się. Łódzki Klub Hokejowy otrzymał pismo od dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu Witolda Królewiaka o zakazie organizacji wydarzenia sportowego w tym dniu.

Pełna treść oświadczenia Zarządu ŁKH Łódź i Fabrykantów Łódzkie:

"Z przykrością musimy poinformować, że zaplanowany na najbliższy piątek mecz w ramach zajęć treningowych pomiędzy Fabrykanci Łódzkie a MKS Sokoły Toruń nie odbędzie się. Łódzki Klub Hokejowy w dniu 20.03.2024 roku otrzymał pismo od dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu Witolda Królewiaka o zakazie organizacji wydarzenia sportowego w dniu 22.03.2024 roku. 

W otrzymanym piśmie poinformowano Klub, iż w przypadku organizacji imprezy sportowej z udziałem mieszkańców Zgierza na trybunach w tym dniu MOSiR Zgierz będzie uprawniony do rozwiązania umowy z Klubem ŁKH w trybie natychmiastowym. 

Warto podkreślić, że są to zajęcia planowane z dużym wyprzedzeniem i w terminie przysługującym klubowi zgodnie z wcześniej zawartą umową pomiędzy ŁKH a MOSiR Zgierz. Piątkowy termin był wcześniej zarezerwowany na zajęcia treningowe prowadzone przez Lubomira Witoszka (zgodnie z kalendarzem trening zaplanowano na 20.30) dlatego nieprawdą jest, że nie wystąpiliśmy do MOSiR o organizację wydarzenia, czy też o podnajem hali. O podnajmie hali nie mogło być mowy albowiem w godzinach planowanego rozpoczęcia wydarzenia tj. od godziny 19.15 zgodnie z obowiązującym grafikiem ustalanym na podstawie umów zawartych z Klubami miał trenować zaprzyjaźniony z nami klub łyżwiarstwa figurowego – ZAŁF Olimpijczyk, z którym to doszliśmy do porozumienia w kwestii zamiany godzin treningowych. Adnotacja o wydarzeniu pojawiła się w dniu 18.03.2024 roku również na stronie www Urzędu Miasta Zgierz w sekcji wydarzenia i imprezy. W dniu 20.03.2024 roku po otrzymaniu pisma zostało ono jednak usunięte z kalendarza miejskich imprez. 

Dodatkowo w dniu 20.03.2024 roku o godzinie 10.00 w hali odbyła się konferencja prasowa przed piątkowym wydarzeniem z trenerem Lubomirem Witoszkiem, o której przedstawiciele MOSiR Zgierz byli informowani dzień wcześniej i nie wnosili do jej organizacji żadnych uwag. Podczas konferencji prasowej trener pozytywnie odnosił się do współpracy zarówno z władzami miasta Zgierz, jak i z władzami MOSiR Zgierz. Zaraz po konferencji otrzymaliśmy jednak pismo od Pana Witolda Królewiaka. 

Warto podkreślić, że już od dłuższego czasu staraliśmy się zorganizować mecz dla sympatyków hokeja. 13.03.2024 roku drogą mailową poprosiliśmy o rezerwację terminu na 23.03.2024 roku na mecz kontrolny drużyny Fabrykantów Łódzkie. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, iż lodowisko jest zarezerwowane aż do 15 kwietnia. Terminy całkowitego obłożenia hali przypadkowo pokrywają się z terminami wyborów samorządowych. Jako Klub nie chcemy podejrzewać, iż brak zgody na organizację naszej imprezy dla mieszkańców Zgierza może być związany właśnie z wyborami. Wnioskowaliśmy również o udostępnienie sali VIP na organizację świątecznego spotkania po piątkowym wydarzeniu. Otrzymaliśmy odmowę ze względu na rozpoczęty remont sali VIP. 

Organizowany trening pokazowy pomiędzy drużyną Fabrykanci Łódzkie a MKS Sokoły Toruń miał być również formą wsparcia na rzecz chorego na DMD Krzysia Zawady. Kolejny raz na trybunach mieli kwestować wolontariusze i zbierać na leczenie chorego Krzysia. 

Jest nam niezmiernie przykro, że wydarzenie sportowe nie dojdzie do skutku i sympatycy hokeja zarówno ze Zgierza jak i z Łodzi nie będą mogli obejrzeć ostatniego meczu w tym sezonie. Mamy nadzieję, że już niebawem wspólnie wypełnimy Halę Lodową przy ul. Wschodniej 2. 

Z poważaniem,
Zarząd ŁKH Łódź
Zarząd Fabrykanci Łódzkie"