Na cmentarzu ograbiono zwłoki. Zmarłemu zabrano horrendalnie drogą biżuterię! Rodzina wyznacza sowitą nagrodę [Foto]

Na cmentarzu ograbiono zwłoki. Zmarłemu zabrano horrendalnie drogą biżuterię! Rodzina wyznacza sowitą nagrodę [Foto]
KMP Łódź

Szokująca kradzież na jednym z łódzkich cmentarzy. Komenda Miejska Policji w Łodzi prowadzi czynności w sprawie ograbienia zwłok. Do kradzieży cennych przedmiotów, z którymi został pochowany zmarły doszło na cmentarzu świętego Rocha w Łodzi przy ulicy Zgierskiej 141. Jak podają śledczy z ciała denata ściągnięto biżuterię o wartości blisko 50 tysięcy złotych. Skradziono złoty zegarek obsadzony diamentami oraz złotą spinkę do krawata, również obsadzoną diamentami. Za pomoc we wskazaniu sprawcy kradzieży, rodzina zmarłego wyznaczyła sowitą nagrodę 30 tys. zł.  

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, którzy prowadzą czynności w tej wstrząsającej sprawie nie ujawniają szczegółów, jak doszło do ograbienia zwłok. Podają jedynie, że do przestępstwa doszło na cmentarzu świętego Rocha w Łodzi przy ulicy Zgierskiej 141. 

- W wyniku przestępstwa, utracony został złoty zegarek obsadzony diamentami wartości około 40 tysięcy złotych oraz złota spinka do krawata, również obsadzona diamentami, o wartości około 7 tysięcy złotych. W porozumieniu z Prokuraturą Rejonową Łódź - Bałuty, rodzina zmarłego wyznaczyła nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych dla osoby, która wskaże sprawcę, bądź w istotny sposób przyczyni się do ustalenia osób odpowiedzialnych za to przestępstwo, lub pozwoli na odzyskanie skradzionego mienia - informują łódzcy policjanci.

Jak dodają mundurowi, wszystkie osoby, które mogą pomóc, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi ulica. Pienista 71, lub kontakt telefoniczny pod numerami 47 841 14 50 (w godzinach 08:00-16:00) oraz +48 789-442-628 (w godzinach 08:00-20:00), a także telefon alarmowy 112 (całodobowo). Zapewniamy pełną anonimowość.

Choć są to oczywiście tylko i wyłącznie przypuszczania, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można domniemywać, że złodziej będzie chciał "upłynnić" zrabowane przedmioty. Dlatego policja zwracając się z apelem o pomoc w poszukiwaniach sprawcy tej szokującej kradzieży opublikowała fotografie zaginionej biżuterii.

Zobacz zdjęcia: