wersja testowa serwisu

Najnowsze informacje o otwartych miejscach w Krakowie

38476528347653245

Pandemia wciąż nie słabnie, dlatego wiele lokali gastronomicznych i obiektów rozrywkowych, wciąż jest zamkniętych. Sprzeciw niektórych przedsiębiorców, zwłaszcza restauratorów, pozwolił jednak na otwarcie kilkunastu krakowskich barów, pubów i restauracji. W internecie oraz na Facebooku można znaleźć aktualne adresy i godziny, w których takie miejsca są czynne. Mimo pandemii, działają trzy kasyna stacjonarne i klienci mogą z nich korzystać przez całą dobę. Jednak ze względu na obostrzenia i zagrożenie chorobą, część graczy wybrała się grać w gry kasynowe online, takie jak automaty online, ruletka, blackjack i inne.

Nieco inaczej wygląda sytuacja z oferta teatrów. Stary Teatr zrezygnował z przedstawień w formie online i ponownie zdecydował się na otwarcie Nowej Sceny oraz Sceny Kameralnej na Starowiślnej. Czynne są także teatry: Bakałarz, Cabaret oraz Słowackiego.

W ograniczonym zakresie działa Tauron Arena Kraków. W marcu odbędzie się jubileuszowy koncert „Piękni Czterdziestoletni" Lady Pank, jednak planowany koncert Celinę Dion, został przełożony na czerwiec 2022 roku. Nieprzerwanie otwarte jest wzgórze wawelskie wraz z dziedzińcem. Wstęp na teren zespołu zamkowego jest całkowicie bezpłatny. Mimo tego, że wystawy „Reprezentacyjne Komnaty Królewskie" i „Prywatne Apartamenty Królewskie" są zamknięte, to dyrekcja Muzeum zapowiedziała, że trwają intensywne prace związane z otwarciem wystawy arrasów „Wszystkie Arrasy Króla" w drugiej połowie marca 2021 roku. Ekspozycji będą towarzyszyć prace współczesnych twórców oraz ciekawy program wydarz eńedukacyjnych. Otwarte jest Muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera na Lipowej. Codziennie, z zachowaniem reżimu sanitarnego, można zobaczyć ekspozycje przygotowaną przez pracowników placówki. 

Na wszystkich zainteresowanych kulturą i tradycją krakowskich Żydów oczekuje również stała wystawa, która znajduje się w Starej Synagodze. Odwiedzając to dawne miejsce kultu, możemy poznać historię całego Kazimierza, którą pokazano na wystawie czasowej „przeMieszczanie. Kazimierzanin". W ICE Kraków Congress Centre na koniec marca i początek kwietnia przygotowano interesującą ofertę koncertową. Wśród nadchodzących wydarzeń warte wyróżnienia są następujące imprezy: „Koncert Odgłosy Wiosny", „Artur Andrus i jego goście" i „Ikony Muzyki – Poeci Rocka". Natomiast w Starej Zajezdni by De Silva w dniach 20-21 marca 2021 roku zapowiedziano otwarcie Festiwalu Czekolady. Na wszystkich miłośników słodkości czekają niewyobrażalne smaki, kształty i kolory. Dla uczestników przewidziano również udział w profesjonalnych warsztatach cukierniczych. W IV już Wystawie Broni Palnej mogą wziąć udział miłośnicy broni historycznej oraz współczesnej. Impreza odbędzie się w lokalu przy ul. Zyblikiewicza, w niedzielę 28 marca 2021 roku. Turyści mogą odwiedzać także Kopalnie Soli „Wieliczka", w której wszystkie trzy trasy: Turystyczna, Górnicza i Solankowa są w całości dostępne. Placówka jest czynna codziennie, a bilety można kupić online.