wersja testowa serwisu

"Nakrętkowe serce" bije w gminie Zgierz. Ma wspomóc budowę hospicjum

IMG_9169p_wynik
fot. Urząd Gminy Zgierz

Serce na nakrętki z inicjatywy Wiolety Głowackiej - Wójt Gminy Zgierz stanęło na terenie gminy. To pojemnik, do którego mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki np. po napojach, szamponach, płynach do płukania, chemii gospodarczej, niezależnie od ich koloru i wielkości. Uzbierane nakrętki zostaną przekazane na budowę Zgierskiego Hospicjum.

- Zachęcam mieszkańców do uczestnictwa w tej proekologicznej inicjatywie. Ta zbiórka oprócz najważniejszego celu czyli pomocy Hospicjum, to również dobry przykład uświadamiania jak dobry pożytek społeczny może przynieść recykling. Serce stanęło przy wejściu na teren Ośrodka Zdrowia w Grotnikach, ale jego lokalizacja co pewien czas będzie się zmieniać, tak aby „serce" mogło dotrzeć do innych miejscowości – powiedziała Wioleta Głowacka, Wójt Gminy.

Serce ma nietypowy kolor niebieski, jako nawiązanie do niebieskiego koloru w gminnym herbie. Gmina zakupiła pojemnik od Fundacji Złotowianka – przy okazji wspierając jej działania na rzecz dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, upośledzeniem umysłowym, zaburzeniami ze spectrum autyzmu.

Nakrętki są dobrym materiałem do recyklingu, gdyż wykonane są z czystego polimeru PET i łatwo można je przerobić na granulat do ponownej produkcji. Dlatego właśnie firmy recyklingowe płacą za każdy kilogram zebranych nakrętek.

źródło: UG Zgierz