wersja testowa serwisu

Nietrzeźwy rowerzysta przekonał się o nowym taryfikatorze mandatów. Musi zapłacić 2500 złotych

policja-auto-napis

Nowy taryfikator mandatów karnych, obowiązujący od 1 stycznia 2022 roku, wprowadza surowe kary dla nietrzeźwych rowerzystów. Każda osoba nietrzeźwa poruszająca się rowerem musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Przekonał się o tym 27-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego, którego mundurowi zatrzymali do kontroli.

We wtorek, 11 stycznia przed godziną 9.00 w Warszycach w gminie Zgierz patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę na rowerzystę jadącego drogą wojewódzką nr 708. Mundurowi postanowili sprawdzić stan trzeźwości mężczyzny kierującego rowerem.

- Badanie przeprowadzone na miejscu wykazało, że 27-latek miał 0,62 promila alkoholu w organizmie - informuje kom. Magdalena Nowacka. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami rowerzysta za kierowanie w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Mundurowi przypominają: rowerzyści są tak samo odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego jak pieszy i kierujący samochodami.