wersja testowa serwisu

Nocna czujność policjantów doprowadziła do schwytania złodzieja na gorącym uczynku

253-124757
fot. KPP Łódź Wschód

Czujność i spostrzegawczość koluszkowskich policjantów doprowadziła do zatrzymania 25–letniego mężczyzny, który w nocy włamał się i okradł sklep z narzędziami. W nocy dzielnicowy z Koluszek i policjant z Andrespola zauważyli biegnącego mężczyznę. Jak się okazało złodziej chwilę wcześniej włamał się do pobliskiego sklepu z narzędziami. Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie 2 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa za co grozi zwiększony wymiar kary.

W nocy z 10/11 stycznia 2021 roku dzielnicowy z koluszkowskiej komendy i policjant z Andrespola, patrolując miasto tuż przed godz. 1:00 zauważyli w Koluszkach na ul. Brzezińskiej szybko przebiegającego mężczyznę. Wzbudziło to pewne podejrzenia mundurowych i postanowili sprawdzić zamiary biegacza. Prawie natychmiast dotarli do niego a ten na jednej z otwartych posesji skulił się aby ukryć przed stróżami prawa.

Policjanci znaleźli mężczyznę i zauważyli przy nim rower, torbę podróżną oraz 2 komplety kluczy i odłamki szkła. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć co robi w tym miejscu. Co chwilę zmieniał wersję. Czujność i spostrzegawczość policjantów doprowadziła ich do pobliskiego sklepu z narzędziami, gdzie została wybita szyba. Jak się okazało narzędzia o wartości blisko 600 zł zostały skradzione właśnie z tego miejsca. Rower, którym podróżował 25-letni pabianiczanin również był kradziony a jego wartość wynosiła tysiąc złotych. Ukradł go kilka godzin wcześniej.

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Policjanci poinformowali właścicieli skradzionych przedmiotów o tym fakcie dzięki czemu odzyskali swoje przedmioty. Pabianiczanin usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, działał on w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa za co czeka go zwiększony wymiar kary.

źródło: KPP Łódź Wschód

Zobacz zdjęcia: