wersja testowa serwisu

Odpowiedzą za pobicie i zniszczenie mienia. Cztery osoby zatrzymane, grozi im po 5 lat więzienia

Odpowiedzą za pobicie i zniszczenie mienia. Cztery osoby zatrzymane, grozi im po 5 lat więzienia
fot. KPP w Wieluniu

Wieluńscy kryminalni bardzo szybko ustalili i zatrzymali czterech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 19-latka oraz zniszczenie jego telefonu komórkowego. Cała czwórka usłyszała zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

10 stycznia 2021 roku po godzinie 3.00 w nocy wieluńscy policjanci zostali powiadomieni o pobiciu 19-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Mundurowi ustalili, iż do zdarzenia doszło w Wieluniu nieopodal ul. Powstańców 1863 r.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, iż w sobotni wieczór spotkał się towarzysko z trójką znajomych. Około godziny 2.30 wspólnie siedzieli w samochodzie zaparkowanym w rejonie wieluńskiego skateparku. Na parkingu stało również Audi, w którym była czwórka młodych nieznanych im mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich zaczepił słownie koleżankę 19-latka, która na chwilę wysiadła z samochodu. Młody człowiek stanął w jej obronie i pomiędzy mężczyznami wywiązała się utarczka słowna, która następnie przerodziła się w agresję fizyczną.

- Jeden z napastników uderzył 19-latka pięścią w twarz, a później dołączyli do niego trzej pozostali napastnicy, bijąc pokrzywdzonego po głowie. W trakcie tego zajścia uszkodzony został telefon komórkowy o wartości ponad 1700 złotych należący do pokrzywdzonego 19-latka - informują policjanci. - Pokrzywdzony wraz ze swoimi znajomymi obawiali się agresywnych mężczyzn, więc odjechali z miejsca zdarzenia i powiadomili policjantów. Na szczęście w wyniku tego zajścia 19-latek doznał jedynie niegroźnych obrażeń ciała.

Sprawą zajęli się wieluńscy kryminalni. Rozpoczęli poszukiwania sprawców oraz zbierali i weryfikowali informacje mogące mieć związek z tym zdarzeniem. Dzięki wnikliwej analizie zebranych dowodów jeszcze tego samego dnia cała czwóra została zatrzymana.

Byli to mieszkańcy powiatu pajęczańskiego w wieku od 20 do 22 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty pobicia 19-latka oraz zniszczenia mienia. Za przestępstwo pobicia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za zniszczenie mienia nawet do 5 lat więzienia.

źródło: KPP w Wieluniu