wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - EZG24

Oszust internetowy zatrzymany przez zgierskich policjantów. Grozi mu 8 lat więzienia

Zrzut-ekranu-2020-09-13-o-10.41.20
fot. KPP w Zgierzu

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o wystawienie do sprzedaży na aukcjach internetowych przedmiotów, których pomimo otrzymania za nie zapłaty nigdy nie wysłał nabywcom. W ten sposób oszukał 10 osób na ponad 10 tysięcy złotych. Zgierzanin usłyszał już zarzut oszustwa, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania młodego mężczyzny doszło 10 września w godzinach porannych. Policjanci pojechali do mieszkania 18-latka, który był całkowicie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Nie spodziewał się, że w ogóle zostanie namierzony.

Jak ustalili śledczy, młody zgierzanin w ciągu dwóch miesięcy (lipiec i sierpień 2020r.) kilkukrotnie wystawił na sprzedaż za pośrednictwem portali aukcyjnych telefon komórkowy oraz kierownicę do gier. W tym czasie 10 osób dokonało zakupu od zatrzymanego, za co otrzymał on ponad 10 tysięcy złotych. Przedmioty, które oferował do sprzedaży nigdy nie trafiły w ręce nabywców.

18-latek usłyszał już zarzut oszustwa. Za takie przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policji oraz o zakazie opuszczania kraju. Mężczyzna nie był w przeszłości notowany za konflikty z prawem. W rozmowie ze śledczymi wyznał, że ma problemy finansowe i w ten sposób chciał uzyskać pieniądze na spłatę zobowiązań finansowych.

źródło: KPP w Zgierzu