wersja testowa serwisu

Pabianice: 12-letnia rowerzystka uderzona przez VW wylatuje w powietrze! Dramatyczne nagranie z przejścia dla pieszych

Pabianice: 12-letnia rowerzystka uderzona przez VW wylatuje w powietrze! Dramatyczne nagranie z przejścia dla pieszych
stopklatka z nagrania

Dramatyczne nagranie z Pabianic. Na półminutowym nagraniu z samochodowego wideorejestratora widzimy zarejestrowany moment potrącenia rowerzystki, która przejeżdżała rowem na pasach dla pieszych. Mrożące krew w żyłach nagranie trafiło do internetu i zostało opublikowane na YouTube na kanale "Stop Cham". 

Z opisu filmu wynika, że dramatyczne scenyrozegrały się na pabianickiej ulicy na osiedlu, w piątek, 3 września. Jak się okazuje, poszkodowana to 12-letnia dziewczynka, która chcąc przejechać z jednej na drugą stronę ulicy wjechała na przejście, nawet na chwilę się przed nim nie zatrzymując. Skończyło się to dla niej fatalnie. 

Na krótkim wideo zarejestrowany został moment, w którym kierowca przejeżdżającego ulicą samochodu uderza w młodą rowerzystkę - ta odrzucona siłą zderzenia dosłownie wylatuje w powietrze, jej rower ląduje kilka metrów dalej na przeciwległym pasie ulicy, a ona sama z impetem uderza w asfalt.

- Ponad 50-letni kierowca volkswagena uderza w 12-letnią dziewczynkę, która wjeżdża na przejście dla pieszych na rowerze. Jak na takie uderzenie na ciele dziewczynki było widać tylko otarcia i stłuczenia, ale dalszy los potrąconej nie jest znany - pisze w komentarzu do filmu jego autor.

Pod nagraniem posypała się lawina ponad 2 tysięcy komentarzy. Większość z dyskutujących bierze stronę kierowcy auta argumentując, że rowerzystka ani się nie rozejrzała przed wtargnięciem na pasy, ani tym bardziej nie zatrzymała się przed zebrą. Są nawet tacy, którzy sugerują, że zachowanie nastolatki było wręcz próbą samobójczą! 

Przypomnijmy, że poruszając się na rowerze nie mamy prawa przejeżdżać przez przejście dla pieszych. Zgodnie z przepisami rowerzysta musi zsiąść ze swojego pojazdu i przeprowadzić go na drugą stronę jezdni.

Zobacz film: