Pierwsza Sesja Rady Miejskiej w Strykowie. Kto został Przewodniczącym?

440430290_826449259532078_7180064667859843252_n
fot. UM Stryków

7 maja odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Strykowie IX kadencji. Sesję otworzył najstarszy wiekiem Radny Andrzej Janeczko, który wspólnie z najmłodszym wiekiem Radnym Michałem Kwiatkowskim poprowadził pierwszą część obrad.

Radni oraz nowo wybrany Burmistrz Strykowa Piotr Ślęzak z rąk Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej w Strykowie Anny Góralczyk otrzymali zaświadczenia o wyborze, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Obejmujący po raz pierwszy funkcję Burmistrza Strykowa Piotr Ślęzak w swoim wystąpieniu wyraził wdzięczność za zaufanie, jakim obdarzyli go wyborcy oraz wysoką frekwencję w kwietniowych wyborach samorządowych w Gminie Stryków.

W pierwszym przemówieniu Burmistrza Piotra Ślęzaka na forum Rady Miejskiej wybrzmiało również podziękowanie dla ustępującego Burmistrza Witolda Kosmowskiego za jego pracę na rzecz Gminy Stryków. Nowy Burmistrz wyraził nadzieję na harmonijną współpracę ze wszystkimi radnymi niezależnie od komitetu wyborczego, z którego brali udział w wyborach oraz ze wszystkimi środowiskami lokalnymi.

W czasie I sesji tej kadencji Radni wybrali Przewodniczącego Rady Miejskiej. Został nim jednogłośnie wybrany Damian Drzewiecki, który był jedynym kandydatem zgłoszonym przez Radnych do sprawowania tej funkcji. Wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej Strykowa wybrano: Kingę Miśkiewicz oraz Marcina Łysonia.

Statuetkę z podziękowaniem za wieloletnią pracę w Radzie Miejskiej w Strykowie z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Drzewieckiego oraz Burmistrza Piora Ślęzaka odebrał dotychczasowy Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Kasica. Podziękowanie w tej samej formie przygotowano również dla byłego Burmistrza Witolda Kosmowskiego.

Samorządowcy spotkają się na kolejnej sesji już 14 maja, kiedy to powołają poszczególne komisje Rady Miejskiej w Strykowie.

Przypomnijmy, że Radnymi nowej kadencji Rady Miejskiej w Strykowie 2024-2029 zostali: Marcin Stanisław Łysoń Kinga Małgorzata Miśkiewicz Dariusz Jan Dziewulski Krzysztof Wojciech Szewczyk Michał Jacek Kwiatkowski Artur Mikiciński Jarosław Adam Włodarczyk Damian Jerzy Drzewiecki Dariusz Paweł Szychowski Andrzej Władysław Janeczko Tomasz Mikołaj Habigier Marek Perek Marzanna Małgorzata Boratyńska Piotr Hajdys.

Komisarz Wyborczy w Łodzi postanowieniem z dnia 15 kwietnia 2024 r. stwierdził wygaśnięcie z dniem 7 kwietnia 2024 r. mandatu radnego wybranego do Rady Miejskiej w Strykowie w okręgu wyborczym nr 9 Pana Piotra Ślęzaka, z powodu wyboru na burmistrza. W tym okręgu zgodnie z zarządzeniem Wojewody Łódzkiego odbędą się wybory uzupełniające wyznaczone na niedzielę 14 lipca 2024 r.

źródło: UM Stryków