wersja testowa serwisu

Pijany kierowca autobusu szkolnego zatrzymany przez policję. Miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie

alkomat-alkohol

Policjanci zgierskiego ruchu drogowego podczas kontroli ujawnili, że kierujący szkolnym autobusem miał 1,76 promila alkoholu w organizmie. Dzięki interwencji mundurowych, dzieci bezpiecznie poczekały na innego kierującego. 50-letniemu kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia.

W środę, 6 października policjanci z ruchu drogowego patrolowali rejon miasta i gminy Głowno. Około godziny 12.30 zwrócili uwagę na autobus szkolny podjeżdżający pod jedną ze szkół podstawowych. Gdy do autobusu zaczęły wsiadać dzieci, mundurowi postanowili skontrolować pojazd i sprawdzić stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 50-latek miał 1,76 promila alkoholu w organizmie.

Dzięki interwencji policjantów uczniowie nie ruszyli w dalszą drogę i bezpiecznie poczekali na zmianę kierującego. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Zgierzu