wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - EZG24

Pijany kierowca w rękach policji. "Z samochodu wydobyła się silna woń alkoholu"

pijany-kierowca---butelka-auto-kluczyk

Policjanci z Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi podczas przejazdu na kontrolę kwarantann zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 56-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci, którzy na co dzień wspierają sądy i prokuratury, konwojując osoby na przesłuchania i rozprawy, w dniach wolnych od tych zadań wspierają jednostki terenowe. Tak samo było 16 maja 2020 roku kiedy mundurowi pełnili służbę na terenie powiatu zgierskiego. Do ich zadań należały kontrole osób pozostających na kwarantannach.

Policjanci przemieszczając się pod jeden ze sprawdzanych adresów około godziny 10:50 zauważyli Mercedesa, którego kierujący wykonywał nieskoordynowane manewry.

- Nie utrzymywał stałego toru jazdy a momencie wymijania z innym pojazdem zjechał na pobocze. Policjanci podejrzewając, że siedzący za kierownicą może prowadzić pojazd na podwójnym gazie, podjęli interwencję. Już w chwili otwarcia drzwi kierowcy z samochodu wydobyła się silna woń alkoholu. Na miejsce wezwano policjantów ruchu drogowego, którzy przeprowadzili badanie trzeźwości - informują mundurowi.

56-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Kierujący odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.