Po majówce ruszają prace na przejeździe kolejowym w Pustkowej Górze

przejazd_1.jpg-nggid0521015-ngg0dyn-0x360-00f0w010c010r110f110r010t010

W związku z przebudową torowiska na przejeździe kolejowym w Pustkowej Górze planowane jest wprowadzenie w dniach 4-18 maja (od godz. 8.00) całodobowo tymczasowej organizacji ruchu. Przejazd będzie zamknięty.

O trasie objazdu poinformuje kierowców odpowiednie oznakowanie pionowe. Objazd będzie poprowadzony do sąsiedniego przejazdu kolejowego w Pustkowej Górze.

  • Jadąc od miejscowości Orła w Pustkowej Górze przed zamkniętym przejazdem należy skręcić w lewo w ul. Leśną, którą pojedziemy ok 1 km a następnie na rozwidleniu skręcamy w prawo w kierunku czynnego przejazdu kolejowego.
  • Jadąc od Chociszewa drogą powiatową należy na zakręcie prowadzącym w stronę stacji kolejowej odbić w prawo w nieutwardzoną drogę gminną w kierunku Pustkowej Góry, która poprowadzi nas do czynnego przejazdu kolejowego. Za przejazdem możemy odbić w lewo w ul. Leśną w stronę miejscowości Orła lub pojechać prosto przez Pustkową Górę i Duraj w kierunku Grotnik.
  • Jadąc od strony Ozorkowa w kierunku Chociszewa na wysokości stacji kolejowej odbijemy w lewo w kierunku Tkaczewskiej Góry a następnie po 300 m skręcimy w lewo w drogę nieutwardzoną w stronę czynnego przejazdu kolejowego w Pustkowej Górze.

Przed likwidacją istniejącego przejazdu, wykonawca wybuduje nowy przejazd zlokalizowany 20 m na północ, który umożliwi pieszym bezpieczne poruszanie się w obrębie prac budowlanych.

Przypomnijmy, że trwające obecnie prace prowadzone są ramach, projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 16 Łódź Widzew – Kutno na odcinku Zgierz – Ozorków", którego celem jest poprawa dostępności transportowej województwa łódzkiego w ruchu kolejowym.

Prowadzone prace rewitalizacyjne finalnie umożliwią prowadzenie ruchu pociągów pasażerskich z prędkością do 120 km/h. Grupą docelową projektu są podróżni oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości m.in. Zgierza, Grotnik, Chociszewa i Ozorkowa. Modernizacja linii kolejowej i wprowadzenie atrakcyjnej kolejowej oferty komunikacyjnej może wpłynąć pozytywnie na wzrost liczby podróżnych.

Ogólna wartość projektu to ponad 213 mln złotych z czego blisko 70% to dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Regionalnego Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Beneficjentem projektu są PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE S.A.

źródło: UG Parzęczew