wersja testowa serwisu

Pod Zgierzem zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Starty Skarbu Państwo wyceniono na ponad milion złotych

article
fot. KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Sieradza i z Łodzi oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wykryli i zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów. Przejęto ponad tonę tytoniu bez akcyzy i 4500 sztuk gotowych papierosów oraz urządzenia do produkcji nielegalnych wyrobów akcyzowych. Zatrzymano trzy osoby zaangażowane w nielegalny proceder. Podatkowe straty Skarbu Państwa służby szacują na co najmniej 1,15 mln zł.

Akcja służb rozpoczęła się od zatrzymania przez łódzkich policjantów 57-letniego mieszkańca Łodzi, zamieszanego w obrót nielegalnymi wyrobami akcyzowymi. W jego samochodzie znaleziono cztery duże worki z tytoniem i ponad 27.500 złotych w gotówce.

W tym samym czasie inna grupa funkcjonariuszy przeszukała posesję zlokalizowaną w okolicach Zgierza. Na jej terenie znaleziono zakamuflowane pomieszczenie, do którego wchodziło się po odsunięciu uchylnej ścianki z przymocowanym regałem.

W pomieszczeniu służby odkryły urządzenia do produkcji papierosów, nielegalny tytoń i gotowe papierosy. Na gorącym uczynku nielegalnej produkcji wyrobów akcyzowych zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 36 i 40 lat.

Łącznie zabezpieczono 1.032 kilogramy tytoniu i 4.500 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz kompletną linię do produkcji papierosów, wagę elektroniczną, urządzenie do foliowania paczek, sprężarkę i etykiety do papierosów różnych marek. Zajęte towary trafiły do magazynu Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Służby szacują podatkowe straty Skarbu Państwa na co najmniej 1,15 miliona złotych.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za paserstwo akcyzowe i przestępstwa związane z nielegalną produkcją papierosów. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi KWP w Łodzi.

źródło: KAS