wersja testowa serwisu

Pokłócił się z żoną i ruszył na włam. 32-latek zatrzymany, grozi mu 10 lat więzienia

Pokłócił się z żoną i ruszył na włam. 32-latek zatrzymany, grozi mu 10 lat więzienia
fot. KPP w Zgierzu

Zgierscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o włamanie do sklepu z odzieżą, skąd zabrał kasetkę z pieniędzmi oraz parę męskich butów. Jak ustalili śledczy, kilkadziesiąt minut wcześniej ten sam mężczyzna wybił szybę witryny w pobliskim sklepie monopolowym. 32-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 5 października przed godziną 1:00 w nocy policjanci dostali zgłoszenie o włamaniu do sklepu z odzieżą męską na terenie Zgierza. Mundurowi natychmiast ruszyli na miejsce i znając rysopis potencjalnego sprawcy namierzyli go w pobliżu sklepu.

Jak ustalili policjanci ,mężczyzna wybił szybę w witrynie sklepu, dostał się w jego wnętrza, skąd zabrał kasetkę a wraz z nią 900 zł oraz dodatkowo parę męskich butów. To właśnie skradzione przedmioty, a także betonową kostkę znaleźli przy nim mundurowi. Ustalili także, że ten sam mężczyzna kilkadziesiąt minut wcześniej wybił szybę w witrynie pobliskiego sklepu monopolowego.

- 32-latek został zatrzymany i noc spędził w celi zgierskiego aresztu. W chwili zatrzymania miał 0,72 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje kom. Magdalena Nowacka z KPP w Zgierzu. - Łączne straty zostały oszacowane na ponad 2000 złotych. Podejrzany w przeszłości nie był notowany za konflikty z prawem. W rozmowie z mundurowymi tłumaczył swoje zachowanie zdenerwowaniem po kłótni z żoną.