wersja testowa serwisu

Policja podsumowała wakacje na drogach Łódzkiego. Co wynika z liczb?

suszenie_2_piotrkow
Policja Piotrków Trybunalski

Policjanci z Łódzkiego podsumowali okres wakacji na drogach całego województwa. Jak prezentują się statystyki mówiące o poziomie bezpieczeństwa, ile było wypadków i rannych, a na jakim poziomie uplasował się najtragiczniejszy bilans dotyczących ofiar śmiertelnych?

W okresie wakacyjnym na drogach województwa łódzkiego najbardziej wzmożony ruch kołowy odbywał się na trasach prowadzących w kierunku miejscowości nadmorskich w kierunku północnym oraz w kierunku południowym (woj. śląskie, małopolskie, podkarpackie). Policjanci ruchu drogowego podczas działań „Bezpieczne wakacje 2021", czuwali nad bezpieczeństwem kontrolując m.in.: przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, korzystanie z pasów, sposób przewożenia pasażerów itp.. 

- Policjanci w białych czapkach prowadzili również szczegółowe kontrole autobusów przewożących dzieci na letni wypoczynek zarówno na wyznaczonych punktach jak i poza nimi. W woj. łódzkim przeprowadzono łącznie 1026 takich kontroli. Od początku wakacji, czyli od 25 czerwca do 31 sierpniana drogach woj. łódzkiego doszło do 478 wypadków drogowych, w których rannych zostało 593 osoby. 31 z nich to wypadki śmiertelne, w których śmierć poniosły 33 osoby - informuje oficer prasowy KWP w Łodzi i dodają: - W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowaliśmy o 60 wypadków mniej. Spadek wypadków dotyczy zarówno ogólnej liczby takich zdarzeń, jak i ofiar śmiertelnych tj. o 6 i rannych o 40.

Jak dodają mundurowi pomimo wielu apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas działań „Bezpieczne wakacje 2021" na drogach woj. łódzkiego zatrzymano 1 313 kierujących.