wersja testowa serwisu

Policja wydała komunikat w sprawie śmiertelnego wypadku w Ozorkowie. Jak doszło do zdarzenia?

droga-czesci

Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w 29 czerwca 2021 roku około godziny 17.30 w Ozorkowie na skrzyżowaniu ul. Łęczyckiej i Łąkowej. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 38-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego, a trzy inne osoby trafiły do szpitali.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 66-letni kierujący Volkswagenem, jadąc ulicą Łąkową w kierunku ul. Gębickiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Audi jadącemu ul. Łęczycką w kierunku ul. Gębickiej, doprowadzając do zderzenia. W następstwie kierujący audi zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo ze Skodą, jadącą w kierunku ul. Żeromskiego.

- W wyniku wypadku śmierć poniósł 38-letni kierujący Skodą, a dwoje jej pasażerów (33-letnia kobieta i 5-letni chłopiec) oraz 27-letni kierujący Audi trafili do szpitali - informują przedstawiciele KPP w Zgierzu. - Policjanci na miejscu poddali kierującego Volkswagenem badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – mężczyzna był trzeźwy.

Na miejscu funkcjonariusze przez kilka godzin prowadzili oględziny miejsca wypadku i pojazdów oraz zabezpieczali ślady. Droga w tym miejscu zablokowana była do godziny 22.20. Mundurowi zorganizowali objazdy.