wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - EZG24

Policjanci kontrolowali pracowników strykowskich firm jadących do pracy. O co chodziło?

252-122955
fot. KPP w Zgierzu

Strykowscy i zgierscy policjanci skontrolowali pasażerów w autobusach pracowniczych. Funkcjonariusze sprawdzali, czy pasażerowie stosowali się do obostrzeń w transporcie zbiorowym. Były to wspólne działania na rzecz bezpiecznego podróżowania.

W związku z obowiązującymi przepisami nakazującymi zakrywanie ust i nosa 18 listopada 2020 roku zgierscy i strykowscy funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę w autobusach przewożących pracowników strykowskich firm.

- Należy pamiętać, że wśród nas są osoby zakażone koronawirusem, przechodzące chorobę bezobjawowo. Nie stosując się do obowiązku zakrywania ust i nosa takie osoby nieświadomie zarażają innych. Stosowanie się do tego obowiązku zdecydowanie ogranicza rozprzestrzenianie się choroby - informują policjanci.

Działania swoim zasięgiem objęły około 100 osób. Wszyscy pasażerowie we właściwy sposób zakrywali usta i nos.

- Dzięki takim akcjom my policjanci przypominamy o obowiązujących przepisach, a pasażerowie zakrywając nos i usta pomagają zwalczać pandemię. Przy okazji kontroli pasażerów, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zgierskiej komendy kontrolowali stan techniczny pojazdów - dodają mundurowi.