Policjanci zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. "Wydmuchał" 3 promile

police-7265600_960_720

Policjanci ze zgierskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. 52–latek siedział za kierownicą mając w organizmie 3 promile alkoholu. Doprowadził do zderzenia z innymi samochodami.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 13 listopada o godzinie 14:15 na skrzyżowaniu ul. Kasztanowej i ul. Wycieczkowej w Dąbrówce Wielkiej. Policjanci ustalili, że 52–letni mieszkaniec powiatu zgierskiego, kierując samochodem marki Toyota, nie zastosował się do znaku ustąp pierwszeństwa i wjechał na skrzyżowanie, doprowadzając do zderzenia z samochodami marki Alfa Romeo i Renault. 

- Badanie stanu trzeźwości na miejscu zdarzenia wykazało u kierującego toyotą 3 promile alkoholu. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. Otrzymał mandat 4000 zł i 10 punktów karnych. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi o czym zdecyduje Sąd - mówi podkomisarz Robert Borowski.

Piłeś – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.

- Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112 - dodaje podkomisarz Robert Borowski.