wersja testowa serwisu

"Pomóżmy pogorzelcom z Piątku wrócić do swoich mieszkań". TMPiO rozpoczęło zbiórkę pieniędzy

"Pomóżmy pogorzelcom z Piątku wrócić do swoich mieszkań". TMPiO rozpoczęło zbiórkę pieniędzy

Towarzystwo Miłośników Piątku i Okolic zorganizowało zbiórkę pieniędzy dla osób, które straciły dach nad głową w wyniku pożaru, do którego doszło na początku kwietnia przy ul. Pokrzywnej.

Przypomnijmy, do pożaru w Piątku doszło w nocy (2 kwietnia). Ogień pojawił się na poddaszu wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Pokrzywnej. Z domu ewakuowano kilkanaście osób, niestety jedna w nim została i nie udało jej się uratować. 70-letni mężczyzna poniósł śmierć. W wyniku pożaru oraz działań gaśniczych zawalił się dach budynku, a część mieszkań uległa całkowitemu zniszczeniu lub zalaniu.

Mieszkańcy znaleźli tymczasowe miejsce pobytu w internacie miejscowej szkoły. Niemniej, by wrócić do swoich domów potrzebna jest odbudowa oraz wyposażenie mieszkań w niezbędne sprzęty utracone w tej tragedii.

- Towarzystwo Miłośników Piątku i Okolic pragnie zaznaczyć, że zgromadzone w wyniku zbiórki środki pieniężne zostaną rozdysponowane wśród pogorzelców w ścisłej współpracy z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który dokonywał już oględzin mieszkań i dysponuje wiedzą na temat strat mieszkańców - czytamy w opisie zbiórki. - TMPiO na bieżąco monitoruje sprawę i bardzo prosi o wsparcie finansowe, które pomoże wrócić rodzinom do mieszkań jeszcze w tym roku! Liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata!

Jako cel TMPiO wyznaczyło sobie zebranie 100 000 złotych. Zbiórka odbywa się w TYM MIEJSCU.