Najważniejsze wideo w ezg24

Ponad 40 milionów złotych dla przedszkoli w Łódzkiem

dzieci-rece

Przedszkola w województwie łódzkim są coraz lepiej wyposażone i organizują coraz ciekawsze zajęcia. Zarząd Województwa Łódzkiego właśnie wybrał do dofinansowania 68 kolejnych projektów dla dzieci, które zostaną zrealizowane w naszym regionie. Za ponad 40 milionów złotych powstaną m.in. nowe miejsca w przedszkolach i zajęcia dodatkowe. To też pieniądze na zakup pomocy dydaktycznych i szkolenia dla nauczycieli. Dofinansowanie pochodzi z funduszy unijnych.

- Przedszkola to miejsca, w których najmłodsi mieszkańcy naszego województwa poznają świat. To ważne, by były atrakcyjne, kolorowe i by dzieci przychodziły tutaj z uśmiechem. Dlatego, jako samorząd województwa łódzkiego, tak mocno wspieramy przedszkola w naszym regionie – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Dzięki dofinansowaniu unijnemu m.in. w Henrykowie koło Zduńskiej Woli powstanie 25 nowych miejsc dla przedszkolaków. Wsparcie trafi także do dzieci z niepełnosprawnościami w Niepublicznym Przedszkolu ,,Muminki" z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim. Dofinansowany zostanie także projekt „Mali odkrywcy" w Łowiczu. Natomiast w Dąbrowicach w powiecie kutnowskim przedszkolaki będą mogły bliżej poznać nowoczesne technologie.