Potrójna wystawa "Skrzydła Fantazji" w Mieście Tkaczy. Wernisaż już za tydzień

117716111_1667919336705924_6196202791405989715_o

Park Kulturowy Miasto Tkaczy w Zgierzu zaprasza 21 sierpnia, o godz. 18.00 na kolejny wernisaż w sezonie letnim. Tym razem w Galerii Sztuki zobaczyć będzie można wystawę zatytułowaną „Skrzydła fantazji", na której swoje prace zaprezentują Monika Bilecka, Dariusz Karwowski i Beata Skalska. Choć ekspozycja połączyła artystów jedną wspólną przestrzenią, to ich drogi twórcze, jak i sam proces powstawania dzieł ma charakter bardzo indywidualny.

Monika Bilecka (obrazy)
Swoja drogę artystyczną rozpoczynała od fotografii. Po latach, eksperymentując z obrazem i materiałami, zafascynowała się żywicą epoksydową. Ta unikatowa technika została przez nią zmodyfikowana w trakcie procesu twórczego, dzięki czemu prace Moniki Bileckiej mają swój indywidualny, niepowtarzalny klimat i charakter. Artystka nie tylko łączy je z fotografią, ale również tworzy obrazy inspirowane minerałami, jak i zjawiskami oraz procesami zachodzącymi w naturze.

Dariusz DZIKI Karwowski (rzeźba, obrazy)
Od kilkudziesięciu lat związany jest ze zgierskim środowiskiem artystycznym. Fascynują go zarówno materiały nowoczesne, nietypowe jak i te ponadczasowe, powszechnie od lat stosowane. Prezentowane na ekspozycji prace można zaliczyć do kategorii futurystycznych rzeźb i obrazów 3D. Wykonane zostały głównie z cementu i preparatów firmy Powertex.

Beata Skalska (ceramika)
Praca z gliną jest dla niej sposobem na szukanie piękna. Nieustanne poszukiwanie w glinie nowych środków wyrazu skutkuje różnorodnością jej prac. Charakterystycznym motywem twórczości są kobiece twarze spoglądające na nas z biżuterii i naczyń. Figury powstałe z jej rąk mają nieco nostalgiczny rys, jakby zatrzymane w ruchu. Twarze ich wyrażają uczucia, które każą zatrzymać się na chwilę, wniknąć w głąb martwej przecież materii. Niezmiennie inspiruje ją ceramika dawna, stąd lepiąc naczynia preferuje pierwotne techniki lepienia ręcznego, głównie żmudne ale i relaksujące lepienie z tzw. wałków gliny.

źródło: facebook wydarzenia