Powiatowe święto strażaków w Zgierzu. Były awanse i odznaczenia

Powiatowe święto strażaków w Zgierzu. Były awanse i odznaczenia

W sobotę (20 maja) odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Oficjalne uroczystości miały miejsce na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu.

Udział w obchodach, oprócz głównych bohaterów, czyli strażaków z powiatu zgierskiego, wzięli także przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarzyści z regionu. Wśród nich byli m.in. Poseł Marek Matuszewski i Wójt Gminy Głowno Marek Jóźwiak. W Zgierzu pojawił się również st. bryg. Paweł Malinowski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi.

Podczas wczorajszego spotkania w kierunku funkcjonariuszy Państwowej, ale również Ochotniczej Straży Pożarnej płynęło wiele podziękowań i gratulacji za ich bardzo ważną pracę na rzecz naszych małych społeczności, ale także całego kraju. Najbardziej wyróżniający się strażacy zostali odznaczeni lub też otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe.

Część oficjalną poprzedziła uroczysta Msza Święta w intencji strażaków, która odbyła się w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela przy ul. Ossowskiego w Zgierzu.

Zobacz materiał filmowy, a pod nim zdjęcia: