wersja testowa serwisu

Pożar gazociągu w gminie Stryków, są ranni. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

Pożar gazociągu w gminie Stryków, są ranni. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR
fot. KP PSP w Zgierzu

Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem gazociągu w miejscowości Cesarka w gminie Stryków.

Dokładnie o godzinie 11:28 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze gazociągu w miejscowości Cesarka (gm. Stryków). Jak w pierwszych komunikatach informował mł bryg. Michał Mirowski, w wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby, które doznały poparzeń twarzy i rąk.

- Na obecną chwilę gazociąg jest zakręcony, schodzi ciśnienie. Wstępnie pożar już się nie rozwija, natomiast trzeba czekać do momentu, aż zejdzie ciśnienie z całości i wtedy będzie można przystąpić do prac mających na celu ugaszenie resztek gazociągu - powiedział mediom mł. bryg. Michał Mirowski, oficer prasowy KP PSP w Zgierzu.

Na miejsce zadysponowano m.in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Aktualizacja:

Aktualnie bez gazu mogą pozostawać mieszkańcy Brzezin. Awaria ma zostać usunięta dzisiaj. Ostatecznie do szpitala w Zgierzu karetką pogotowia została przetransportowana jedna osoba.

Aktualizacja 2: 

Wstępne ustalenia wskazują na to, że podczas prac budowlanych koparka uszkodziła gazociąg średniego ciśnienia. Na miejscu cały czas pracują służby, w tym straż pożarna i pogotowie gazowe, w związku z czym droga Sługi - Stryków jest całkowicie zamknięta.

- W związku z pożarem gazociągu w miejscowości Cesarka oraz akcją gaśniczą prowadzoną na miejscu zdarzenia informujemy, że w najbliższych godzinach droga powiatowa w kierunku miejscowości Cesarka, Warszewice, Bartolin oraz droga gminna Ługi - Stryków będzie zamknięta do czasu zakończenia działań przez Straż Pożarną oraz Pogotowie Gazowe - poinformowali przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Strykowie.

Zobacz film i zdjęcia: