wersja testowa serwisu

Pożar sklepu wielobranżowego w Ozorkowie. Zobacz zdjęcia z akcji gaśniczej

862F9F7C-F772-40FC-B6C4-30F5AACFFFCE
fot. Łukasz Radomski

Cały czas trwa akcja gaśnicza sklepu wielobranżowego przy ulicy Starzyńskiego w Ozorkowie.

Przypomnijmy, pożar zauważono w czwartek, 26 sierpnia przed godziną 18:00. W ogniu stanęła tzw. „Stodoła" w Ozorkowie. Na miejsce zadysponowano kilkanaście zastępów straży pożarnej z całego powiatu zgierskiego i okolic.

Najważniejszą informacją jest fakt, że nikt nie został poszkodowany. Strażacy jednak z żywiołem będą walczyć jeszcze przez przynajmniej kilka godzin.

Na miejscu są aktualnie dwadzieścia dwa zastępy straży pożarnej. Jak przekazał st. kpt. Michał Mirowski z KP PSP w Zgierzu, gaszenie ognia utrudnia konstrukcja hali - obita blachą, pod spodem znajdują się ocieplenie, płyta wiórowa, karton gips.

- Całość budynku trzeba sukcesywnie rozbierać i dogaszać zarzewie ognia - mówi rzecznik prasowy KP PSP w Zgierzu.

Zatrzymano także ruch autobusów w Ozorkowie na ul. Starzyńskiego w obu kierunkach z powodu pożaru. Autobusy kierowane objazdem przez ul. Południową, Unii Europejskiej, Lipową, Sikorskiego, Armii Krajowej, Konstytucji 3 Maja, Zachodnią. Ruch zostanie wznowiony za zgodą służb miejskich.

W oczekiwaniu na najnowsze informacje od strażaków, prezentujemy zdjęcia z akcji gaśniczej, których autorem jest Łukasz Radomski.

Zobacz zdjęcia: