Pracownicy zgierskiej "Skarbówki" szkolili się z pierwszej pomocy przedmedycznej

252-182066
fot. KPP w Zgierzu

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu wraz z funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej, przeprowadzili ćwiczenia z pierwszej pomocy dla pracowników Urzędu Skarbowego w Zgierzu.

Ćwiczenia były ukierunkowane na najważniejsze zagadnienia pierwszej pomocy, skupiono się szczególnie na ratowaniu życia w sytuacjach nagłych. Główne tematy obejmowały technikę resuscytacji krążeniowo — oddechowej, w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia, oraz postępowania w przypadku zadławienia — zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. 

- Akcja jest początkiem takich spotkań. Odbiorcami praktycznych pokazów byli pracownicy zgierskiej skarbówki. Wiedza przekazywana przez policjanta i strażaka posłuży uczestnikom w pracy zawodowej i w życiu prywatnym - mówi podkomisarz Robert Borowski. - Podczas zajęć uczestnicy zdobyli niezbędne umiejętności w obszarze korzystania z zasobów podręcznych apteczek, co może przyczynić się do uratowania życia ludzkiego w krytycznym momencie. Uczestnicy nie tylko poszerzali swoją wiedzę, ale także doskonalili praktyczne umiejętności w działaniach pierwszej pomocy. Oprócz nauki technik ratujących życie podkreślano również znaczenie szybkiej reakcji i spokoju w sytuacjach stresujących, które są często spotykane podczas udzielania pierwszej pomocy.