Roksana Zasina ze "złotem" podczas międzynarodowego turnieju

Zrzut-ekranu-2022-07-25-o-15.10.1_20220725-131119_1

Bardzo dobre wiadomości docierają do nas z zapaśniczej maty. Podczas międzynarodowego turnieju Poland Open, reprezentantka Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego - Roksana Zasina wywalczyła złoty medal w swojej kategorii wiekowej.

Zgierzanka w trakcie turnieju wygrała trzy pojedynki. Najpierw pokonała 5-0 reprezentantkę Ukrainy, następnie w półfinałowym pojedynku, przez przewagę techniczną, wygrała z zawodniczką z Kazachstanu. W walce o złoto Roksana również pokonała Kazaszkę 13-1.

Także w lipcu, pięciu reprezentantów ZTA, przy wsparciu finansowym powiatowego samorządu, wzięło udział w Mistrzostwach Europy U-15. Niestety, młodzi zapaśnicy wracają z Chorwacji bez medali, za to z bagażem pełnym doświadczeń zdobytych w walce z wyżej notowanymi zawodnikami z całego świata.

Podczas turnieju najwyżej sklasyfikowany został Mateusz Seliga, który w kategorii 57 kg zajął 7 miejsce. Nina Majchrzak uplasowała się na 11 miejscu w kat. 42 kg. Igor Kaczmarek zajął 8 miejsce, Cyryl Kamiński 10 miejsce w kategorii wagowej 48 kg, Witek Pawlik 14 miejsce w kat. 38 kg, z kolei Kacper Szadkowski 19 miejsce w kat. 52 kg.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu