wersja testowa serwisu

Rowerowy amator w rękach zgierskich policjantów. Mundurowi szukają właścicieli jednośladów

252-131838
fot. KPP w Zgierzu

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru sprzed sklepu w Zgierzu. Podczas przeszukania w mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli jeszcze 3 inne „górale" pochodzące z przestępstwa. Zgierzanin usłyszał już 4 zarzuty kradzieży rowerów, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy apelują o zgłaszanie się pokrzywdzonych!

W niedzielę, 20 czerwca zgierscy policjanci zostali powiadomieni, że około godziny 11.30 spod jednego ze sklepów w Zgierzu został skradziony rower górski. Jego wartość została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę 800 zł. Policjanci, znając rysopis sprawcy, ruszyli na poszukiwania amatora cudzej własności.

Podczas patrolowania Zgierza policyjni wywiadowcy napotkali mężczyznę, którego wygląd odpowiadał uzyskanym informacjom. 49-latek w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do kradzieży roweru i wyznał, że schował go w komórce na swojej posesji.

- Policjanci w miejscu zamieszkania zgierzanina znaleźli skradzionego „górala", a także 3 inne rowery, które również pochodziły z kradzieży. 49-latek został zatrzymany i noc spędził w celi zgierskiego aresztu. W chwili zatrzymania miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał już 4 zarzuty kradzieży rowerów, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - informują mundurowi.

Łączna wartość skradziony rowerów została wstępnie oszacowana na 2650 zł, jednak dotychczas ustalono właścicieli jedynie 2 z 4 rowerów. Dlatego też policjanci apelują do osób, które w ostatnich dniach na terenie Zgierza utraciły swój rower o zgłaszanie się osobiste lub telefoniczne do Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, ul. Długa 58/60 (tel. 47 842 52 15 lub 47 842 52 00).