Najważniejsze wideo w ezg24

Rozstrzygnięto wojewódzki konkurs "Warto jest żyć, bo..."

_ADA012_20240403-132916_1
fot. Adam Staśkiewicz

Dzisiaj (3 kwietnia) odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w wojewódzkim konkursie plastycznym „Warto jest żyć, bo…". Uczniowie z naszego regionu na rysunkach, malowidłach i wyklejankach przedstawili wizję otaczającego ich świata oraz własne emocje. Nagrody wręczał Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Na konkurs wpłynęło 115 prac z 29 szkół z regionu, w tym: z Łodzi, Ozorkowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Wielunia, Lututowa, Radomska, Poddębic, Pabianic, Wielunia, Zduńskiej Woli, Szczercowa, Kutna, Łęczycy, Warty, Zgierza, Kleszczowa, Bolimowa, Ksawerowa, Łowicza, Mieczysławowa.

- Serdecznie gratuluję autorom – mówił Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego. – Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się podjąć trud przygotowania prac. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie.

Konkurs „Warto jest żyć, bo …" był realizowany w ramach zadania „Zdrowe Łódzkie na plus". Jego celem jest promowanie wśród dzieci i młodzi pozytywnych aspektów zdrowia psychicznego. Prace były oceniane pod kątem zgodności z tematyką, stopnia trudności wykonania, estetyki oraz pomysłowości. Komisja konkursowa wytypowała 14 najlepszych dzieł. Wybrano I, II i III miejsce oraz 11 wyróżnień.

Konkurs wygrała Maja Lipina z I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku. Drugie miejsce zajęła Inez Oleniuk z Zespołu Szkół w Bolimowie. Trzecią nagrodę otrzymał Paweł Kisiel z Liceum Sztuk Plastycznych w Piotrkowie Trybunalskim.

- Warto żyć, ponieważ, tak jak mówi moja praca, nie poznaliśmy jeszcze całego siebie, nie wiemy co nas czeka w życiu. Życie jest pełne przygód, nowych i ciekawych znajomości, doświadczeń, jest kolorowe. Jest jak piękny motyl, który rodzi się z gąsienicy – mówiła o swojej pracy Maja Lipina z I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, laureatka pierwszego miejsca w konkursie.

Samorząd Województwa Łódzkiego w tym roku na profilaktykę chorób psychicznych przeznaczy 1,1 mln zł. - Mieszkańcy naszego regionu mogą skorzystać na przykład z porad psychologicznych. Przygotowane zostały także warsztaty edukacyjno – rozwojowe dla dzieci i młodzieży m.in. na temat emocji, relacji społecznych, konfliktów i sposobów ich rozwiązywania, stresu i osiągania wyznaczonych celów – mówił wicemarszałek Adamczyk. - Na pomoc w domu mogą liczyć również chorzy na Alzheimera i choroby otępienne.

Oto lista nagrodzonych:
I miejsce – Maja Lipina, I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku
II miejsce – Inez Oleniuk, Zespół Szkół w Bolimowie
III miejsce – Paweł Kisiel, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Liceum Sztuk Plastycznych
w Piotrkowie Trybunalskim

11 wyróżnień:

1

Maja Bartoń

I LO im. F. Fabianiego w Radomsku

2

Oliwia Okruszek

Zespół Szkół nr 2 im. J. Groszkowskiego w Pabianicach

3

Natalia Pruszkowska

Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie - III LO w Kutnie

4

Magdalena Stańczyk

I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy

5

Wojciech Wosik

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych im. dr. S. Kopcińskiego w Łodzi

6

Nadia Łastowska

Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Zgierzu

7

Magdalena Kuźniak

XIII LO im. M. Piotrowiczowej w Łodzi

8

Kinga Dąbrowska

Zespół Szkół w Bolimowie

9

Varvara Bryk

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi

10

Amelia Lisiecka

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi

11

Alicja Majchrzak

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. M. Rataja w Mieczysławowie

Zobacz zdjęcia: