Rusza nabór wniosków w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski - Ogrody przyjazne naturze"

ogrodem-polski---1200x900_m

Zazieleniamy ogrody, parki i skwery. Aż 3 miliony złotych trafi do samorządów w całym województwie w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski - Ogrody przyjazne naturze". To pieniądze na realizację przez gminy i powiaty pomysłów, które sprawią, iż nasz region rozkwitnie i stanie się jeszcze piękniejszy. Właśnie ruszył nabór wniosków.

Jeden projekt może dostać maksymalnie 150 tys. zł dotacji. To pieniądze m.in. na zaadoptowanie ogólnodostępnych wspólnych przestrzeni do zmian klimatu. Można za te fundusze na przykład zbudować ścieżkę sensoryczną, postawić domki dla ptaków albo zasiać rośliny miododajne, których zapach i barwa przyciągnie pszczoły.

To druga edycja projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski - Ogrody przyjazne naturze", który w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Wtedy do dofinansowania wybrane zostały 22 samorządy. W zeszłorocznej edycji projektu Gmina Krośniewice odnowiła skwer miejski przy Placu Wolności, a park gminny oraz plac w centrum Lubochni zyskały ścieżkę sensoryczną i edukacyjną „Owadzi Raj".

Nabór wniosków potrwa do 23 marca. Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są pod linkiem: https://www.lodzkie.pl/wojewodztwo-lodzkie-ogrodem-polski/ogrody-przyjazne-naturze.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi