wersja testowa serwisu

Ruszyły egzaminy zawodowe w szkołach powiatu zgierskiego

egzaminy-zawodowe
fot. Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Ponad 320 uczniów i absolwentów powiatowych szkół rozpoczęło dzisiaj zimową sesję egzaminów zawodowych, składających się z części pisemnej oraz praktycznej. Zdane egzaminy stanowią przepustką do podjęcia pracy w wybranym zawodzie.

Najwięcej uczniów zdaje w Zgierskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych – 116. Tutaj najczęstszym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie jest technik informatyk – 36 zdających. Uczniowie będą zdawać także egzaminy w zawodach: technik elektryk (26 osób, w tym 11 uczniów kierunku technik elektromobilności zdających po raz pierwszy kwalifikację elektryczną), technik logistyk (22), technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (17), technik budownictwa (9) oraz technik usług fryzjerskich (6).

W Zespole Szkół Zawodowych w Aleksandrowie Łódzkim do egzaminu przystępują uczniowie w następujących zawodach: technik informatyk (32 osoby), technik organizacji reklamy (23), technik mechanik (8), a także jedna osoba w zawodzie technik obsługi turystycznej.

Również w Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie na pierwszym miejscu jest egzamin w zawodzie technik informatyk (21 osób), następnie technik ekonomista (20) i technik handlowiec (14). Po dwie osoby będą zdawać w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych oraz mechanik-monter maszyn i urządzeń.

W Zespole Szkół Nr 1 im. J. S. Cezaka w Zgierzu najwięcej uczniów przystąpi do egzaminu zawodowego na technika obsługi turystycznej (17 uczniów). W dalszej kolejności są: technik grafiki i poligrafii cyfrowej (11), technik ekonomista (10), technik hotelarstwa (6) oraz dwie osoby w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Z kolei w Zespole Szkół Nr 1 im. prof. R. A. Cebertowicza w Głownie 22 uczniów będzie zdawać egzamin w zawodzie technik informatyk, 12 – technik mechanik, zaś 8 – technik logistyk.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu