Najważniejsze wideo w ezg24

Rywalizacja w policyjnym turnieju. W szranki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym stanęli uczniowie szkół z całego powiatu

252-19320_20240425-064711_1
fot. KPP w Zgierzu

23 kwietnia 2024 roku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego.

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu odbyły się eliminacje powiatowe dla uczniów szkół podstawowych. W tegorocznym turnieju udział wzięło 6 szkół w I kategorii wiekowej (10-12 lat) oraz 13 szkół w drugiej kategorii wiekowej (13-15 lat) z terenu całego powiatu zgierskiego.

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół w I kategorii:
I - Szkoła Podstawowa w Bratoszewicach
II - Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wielkiej
III - Szkoła Podstawowa w Szczawinie

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół w II kategorii:
I - Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wielkiej
II - Szkoła Podstawowa w Chociszewie
III - Szkoła Podstawowa w Bratoszewicach

Zwycięskie drużyny w każdej kategorii będą reprezentować powiat zgierski podczas finału wojewódzkiego, który odbędzie się 23 maja 2024 roku.

- Uczestnikom gratulujemy wysokich wyników w testach wiedzy oraz umiejętności praktycznych w jeździe na rowerze. Dzięki takim turniejom młodzi adepci wiedzy o ruchu drogowym stają się świadomymi i bezpiecznymi uczestnikami dróg - mówi podkomisarz Robert Borowski.

źródło: KPP w Zgierzu

Zobacz zdjęcia: