wersja testowa serwisu

Sebastian Zaborowski nie będzie dyrektorem Zespołu Licealno-Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim

243789707_4837135193066831_7877012432459559624_n
fot. Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Wczoraj do Starostwa Powiatowego w Zgierzu przyjechała grupa nauczycieli, rodziców i uczniów Zespołu Licealno-Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim, protestujących przeciwko kandydaturze Sebastiana Zaborowskiego na dyrektora tej placówki. Z protestującymi spotkał się wicestarosta zgierski Dominik Gabrysiak, odpowiedzialny za powiatową oświatę.

Przypomnijmy, że powiatowy samorząd zorganizował już dwa konkursy na dyrektora aleksandrowskiego SMS-LO, jednak pomimo tych starań nie udało się wyłonić osoby, która pokierowałaby jedyną w powiecie zgierskim ponadpodstawową szkołą mistrzostwa sportowego.

- Ponieważ szkołę czeka niebawem wiele wyzwań inwestycyjnych, a wizja placówki oświatowej, która nie ma dyrektora, stawała się coraz bardziej realna, postanowiliśmy powołać na to stanowisko własnego kandydata – mówi wicestarosta Gabrysiak. – Ostatecznie do takiego rozwiązania nie doszło, ponieważ pan Zaborowski wycofał swoją kandydaturę.

W efekcie tej sytuacji, Zarząd Powiatu Zgierskiego podjął wczoraj uchwałę w sprawie powierzenia pełnienia obowiązków dyrektora Zespołu Licealno-Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim, dotychczasowej dyrektor placówki – pani Renacie Święciak-Rudzie, do czasu wyłonienia w trybie konkursowym nowego dyrektora. Ma się to stać najpóźniej do 30 czerwca 2022 r.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu