Spacer po Arboretum SGGW w Rogowie. Zobacz zdjęcia

Spacer po Arboretum SGGW w Rogowie. Zobacz zdjęcia

Warto choć na chwilę wpaść do Rogowa, szczególnie miejscowe Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego sprawić może, że będzie to wycieczka, którą zapamiętacie Państwo na długo.

Wyjątkowość tego miejsca - właśnie teraz - podkreślają doznania wizualne, zapachowe, jak i dźwiękowe, które wypełniają całą przestrzeń tego dendrologicznego parku. Sprawią one, że zapewne będziecie Państwo chcieli tu wrócić. Czy rzeczywiście tak będzie? Oceńcie Państwo sami, a poniższe zdjęcia niech będą - o ile to możliwe - delikatną zachętą.

- Obecnie kwitnie kilkaset gatunków i odmian azalii oraz różaneczników. To są zarówno czyste gatunki sprowadzane z naturalnych stanowisk z Ameryki czy Azji Wschodniej, ale też bardzo dużo odmian wyselekcjonowanych tylko po to, żeby pięknie wyglądały, w przeróżnych kolorach i dużych kwiatach. Kończą kwitnienie wczesne magnolie, a zaczynają te późniejsze. Kwitną też różne rzadkości, jak styrakowce, dużo różnych gatunków kalin, także jest bogato, jest dużo kolorów i naprawdę w każdym zakątku ogrodu znajdzie się coś interesującego. W alpinarium mamy sporo bylin, więc jeśli ktoś zajrzy tam lub do ogrodu ginących roślin świata to też znajdzie dużo ciekawostek botanicznych - mówi Piotr Banaszczak, Kierownik Arboretum SGGW w Rogowie. - Arboretum to ogród botaniczny, w którym uprawiane są głównie drzewa i krzewy, natomiast alpinarium to ogród roślin górskich.

Arboretum otwarte jest w dni powszednie w godzinach 7:00 - 18:00, a w weekendy w godzinach 10:00 - 20:00. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

W tym roku. tradycyjnie w Arboretum odbędzie się Majówka, czyli Piknik dla całych rodzin. W programie zaplanowano teatrzyki, konkursy, różne gry i zabawy czy kiermasze.

Program Majówki:

SCENA:
12.10 - Powitanie gości, przedstawienie partnerów.
12.40 – Spektakl prezentowany przez młodzież z grupy teatralnej, działającej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Koluszkach.
14.00 – Spektakl teatralny p. n. „Zaczarowany Las", prezentowany przez Teatr lalek „Pinokio.
12.00 – 16.00 – Warsztaty ekologiczne, konkursy, zabawy prowadzone przez animatorów z agencji Em-Fun.

POLANA:
12.00 – 16.00 – Warsztaty z ceramiki i garncarstwa prowadzone przez członków rodziny Konopczyńskich z Bolimowa.
12.00 – 16.00 – Warsztaty octowo - kiszonkowe, degustacja kiszonych owoców i lemoniad z kiszonych owoców.
12.00 – 16.00 – Warsztaty ekologiczne prowadzone przez Fundację Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Ferso z Łodzi.
12.00 – 16.00 – Misja Drzewa – wspinaczka na drzewo po chwytach z dolną asekuracją.
12.00 – 16.00 – MOBILNY EKO-PUNKT ŁKA WYPOSAŻONY W INTERAKTYWNE URZĄDZENIA, DZIĘKI KTÓRYM ODWIEDZAJĄCY MAJĄ DOSTĘP DO OFERTY ŁKA, A TAKŻE OTRZYMUJĄ INFORMACJE NA TEMAT ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH REGIONU ORAZ EKOLOGICZNYCH ASPEKTÓW PODRÓŻOWANIA. QUIZ Z NAGRODAMI.

NAMIOT ORGANIZATORÓW:
12.00 – 15.30 – Gra terenowa p.n. „Przyrodniczy konkurs rodzinny".
12.20 – 16.00 – Krzyżowki roślinne.

O godzinie 11.00 zapraszamy na spacer po ogrodzie z przewodnikiem, zbiórka przy namiocie organizatorów, na polanie majówkowej.

Zobacz zdjęcia: