wersja testowa serwisu

Sprawca śmiertelnego wypadku w Niesułkowie zatrzymany. Nie miał uprawnień do kierowania i był podwójnie poszukiwany. Grozi mu 12 lat więzienia

65

Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj (6 grudnia) w Niesułkowie (gm. Stryków). 26-letni kierujący Oplem, który po wypadku z udziałem rowerzysty oddalił się z miejsca zdarzenia, został zatrzymany przez policjantów kilka godzin później.

W niedzielę, 6 grudnia około godziny 14.50 w Niesułkowie na drodze nr 708 kierujący samochodem osobowym Opel potrącił jadącego w tym samym kierunku 85-letniego rowerzystę. Pomimo podjętej przez świadków i załogę pogotowia reanimacji mężczyzna zmarł. Kierujący Oplem oddalił się z miejsca wypadku przed przyjazdem służb.

Do poszukiwań samochodu i kierującego natychmiast przystąpili funkcjonariusze z powiatu zgierskiego oraz rejonów sąsiadujących. Po kilku godzinach mundurowi zlokalizowali samochód, który najprawdopodobniej brał udział w wypadku. Pojazd został porzucony na przydrożnym parkingu. Policjanci, po nitce do kłębka, namierzyli 26-latka, który najprawdopodobniej kierował samochodem w chwili feralnego wypadku.

- Mężczyzna został zatrzymany przez brzezińskich funkcjonariuszy chwilę przed północą w miejscu swojego zamieszkania. Zatrzymany został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy - informuje podkom. Magdalena Nowacka, oficer prasowy KPP w Zgierzu. - 26-latek trafił już do celi policyjnego aresztu, może usłyszeć zarzuty związane ze spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz oddalenie się z miejsca zdarzenia. Za takie przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili śledczy 26-latek posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a także jest podwójnie poszukiwany celem doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego.

Niestety to nie jedyny śmiertelny wypadek na terenie powiatu zgierskiego, do którego doszło w ostatnich dniach. W piątek, 4 grudnia około godziny 18:35 na drodze wojewódzkiej nr 702 w miejscowości Wola Rogozińska kierujący samochodem Volkswagen typu bus, jadąc w kierunku Warszyc, potrącił idącego najprawdopodobniej tym samym pasem ruchu 63-letniego pieszego. Mężczyzna w wyniku potrącenia zmarł.

Policjanci apelują o ostrożność! Obecna aura i zmienne warunki pogodowe powinny wpłynąć na sposób jazdy kierujących oraz rozsądek pieszych i rowerzystów. Kierujący powinni dostosować prędkość do panujących warunków i zwracać szczególną uwagę na sytuację na drodze. Rowerzyści są zobowiązani wyposażyć rowery w odpowiednie oświetlenie i poruszać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pieszym przypominamy, że poruszając się po zmierzchu poza terenem zabudowanym powinni posiadać w widocznym miejscu elementy odblaskowe.