wersja testowa serwisu

Sprawcy zuchwałego napadu zatrzymani przez kryminalnych

Zrzut-ekranu-2020-09-10-o-12.45.01
fot. KWP w Łodzi

Policjanci z IV Komisariatu Policji przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców KMP w Łodzi zatrzymali dwie osoby podejrzane o zuchwały napad na lokatorów kamienicy usytuowanej w centrum miasta. W ręce kryminalnych wpadł również zleceniodawca przestępczego „przedsięwzięcia", podejrzewany również o handel narkotykami.

18 sierpnia 2020 roku policjanci z IV Komisariatu Policji KMP w Łodzi, otrzymali zgłoszenie dotyczące napaści na 40-letniego mężczyznę oraz jego partnerkę. Do zdarzenia miało dojść w lokalu znajdującym się centrum miasta w godzinach wieczornych.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że dwóch sprawców używając siły fizycznej, uderzając i podduszając napadniętego oraz jego partnerkę, skradło z mieszkania kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawcy bezpośrednio po popełnieniu rozboju oddalili się z miejsca zamieszkania pokrzywdzonych - informują policjanci.

Sprawa zuchwałej napaści trafiła w ręce kryminalnych z IV Komisariatu Policji KMP w Łodzi. Policjanci krok po kroku analizowali gromadzony materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków. Sprawdzeniu poddany został również monitoring miejski. Złożone czynności o charakterze operacyjnym naprowadziły stróżów prawa do zleceniodawcy przestępczego procederu. Okazał się nim być 26-letni mieszkaniec Łodzi, który został zatrzymany już na drugi dzień po zgłoszeniu przestępstwa.

- Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny odnaleziony zostało 30 gramów syntetycznego haszyszu. Prowadzone działania pozwoliły dodatkowo na dotarcie do osoby, która zaopatrywała się w środki odurzające od zatrzymanego. Mężczyzna po przedstawieniu mu zarzutów dotyczących zlecenia rozboju oraz handlu narkotykami został aresztowany przez sąd na 3 miesiące na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Polesie - dodają mundurowi.

Na dalszym etapie prowadzonej sprawy 26 sierpnia 2020 roku policjanci dotarli do kolejnej osoby podejrzanej o udział w rozboju. Zaskoczony 27-letni mieszkaniec dzielnicy Bałuty, po usłyszeniu zarzutów, został również tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Zwieńczeniem działań policjantów było dotarcie do 28-letniego mieszkańca Łodzi, który ukrywał się na terenie Aleksandrowa Łódzkiego. Jak wynika ze zgromadzonego materiału dowodowego również i on brał udział w najściu na mieszkanie. Mężczyzna powiązany ze środowiskiem pseudokibiców jednej z łódzkich drużyn piłkarskich został zatrzymany przy ścisłym współdziałaniu funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego IV Komisariatu KMP w Łodzi oraz Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców KMP w Łodzi.

Mężczyzna usłyszał zarzut współsprawstwa w rozboju, a jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Zatrzymane osoby były w przeszłości notowane za podobne przestępstwa. Za popełnienie przestępstwa rozboju grozić im może teraz nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 26-latkowi, któremu przedstawiony został zarzut handlu narkotykami grozić może za taki czyn nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP w Łodzi