wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - EZG24

Stacja wodociągowa w Grotnikach oddana do użytku

98204206_2771669676275627_208232401195761664_o
fot. Urząd Gminy Zgierz

Zakończyły się prace budowlano – montażowe dla zadania inwestycyjnego pn.: ,,Rozbudowa stacji wodociągowej w miejscowości Grotniki ul. Rozrywkowa".

W ramach tego zadania powstała nowa kontenerowa stacja wodociągowa, wyposażona w urządzenia do uzdatniania wody, dwa zbiorniki wyrównawcze, każdy o pojemności 100 m3, zbiorniki na ścieki sanitarne i ścieki z chlorowni oraz studnie chłonne do odprowadzenia ścieków technologicznych. Ponadto wykonane zostały sieci międzyobiektowe, odpowiednie instalacje oraz zamontowano agregat prądotwórczy.

Po uzyskaniu stosownych odbiorów związanych z dopuszczeniem obiektu budowlanego do użytkowania wraz z uzyskaniem decyzji na użytkowanie, stacja dostarcza już wodę do mieszkańców okolicznych miejscowości.

– Jest to w pełni zautomatyzowany, samowystarczalny i nowoczesny obiekt, który znacząco poprawi jakość, ilość i ciśnienie dostarczanej wody – informuje Mirosław Burzyński – dyrektor Gminnego Zakładu Komunalnego w Dąbrówce Wielkiej.

Potrzeba wybudowania nowej stacji wodociągowej wiązała się przede wszystkim z faktem, że miejscowości te ciągle się rozbudowują, a więc wzrasta zapotrzebowanie na wodę, a także zdarzające się tam często przerwy w dostawie energii elektrycznej, powodowały przerwy w dostawie wody.

Inwestycja kosztowała nieco ponad 1 mln 730 tys. zł i w całości została sfinansowana przez gminny samorząd.

źródło: UG Zgierz