wersja testowa serwisu

Symboliczne majowe obchody w Uniejowie. Przedstawiciele miasta i proboszcz złożyli kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów

D34A9490

Tegoroczne uroczystości z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, z uwagi na stan epidemiologiczny, zostały upamiętnione symbolicznie.

Wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Września 1939 r. na Rynku w Uniejowie złożyli: Proboszcz Parafii pw. św. Floriana w Uniejowie – ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz, przedstawiciele Rady Miejskiej w Uniejowie wraz z przewodniczącym – Mirosławem Madajskim oraz Burmistrz Uniejowa – Józef Kaczmarek wraz z zastępcą – Januszem Kosmalskim.

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Najświętszej Maryi i Panny Królowej Polski w Kolegiacie Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Uniejowie, w samo południe, odprawiona została uroczysta Mszą Święta. Rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

Ze względu na ograniczenia w liczbie uczestników uroczystości – co roku liczne delegacje oraz mieszkańcy i turyści brali w nich udział – w tym roku wszyscy mieszkańcy gminy Uniejów mogli włączyć się w obchody 3-Majowe poprzez wywieszenie na budynkach posesji, balkonach mieszkań flag biało-czerwonych symbolizujących szacunek, pamięć i tożsamość narodową.

Źródło: UM Uniejów